Najnowszy film Johna Travolty ma 0% świeżości na Rotten Tomatoes

Sergiusz Kurczuk
19.06.2018 11:56
Najnowszy film Johna Travolty ma 0% świeżości na Rotten Tomatoes Fot. kadr z filmu Gotti

„Gotti” to biografia słynnego amerykańskiego gangstera, w którego wcielił się John Travolta. Produkcja nie spodobała się krytykom. Film nie otrzymał żadnej pozytywnej oceny na portalu Rotten Tomatoes. 

Niejednokrotnie pisaliśmy o produkcjach, które zdobyły 100% świeżości na serwisie Rotten Tomatoes. Tym razem mamy przypadek, który jest kompletną odwrotnością takich produkcji, jak „Lady Bird”, „Hereditary”, czy „Ciche miejsce”. Mowa o filmie biograficznym „Gotti”, w którym John Travolta zagrał tytułową postać. Krytycy nie pozostawili na dziele Kevina Connollya suchej nitki. 

„Gotti” z 0% na Rotten Tomatoes

Na ocenę filmu na Rotten Tomatoes składa się bardzo wiele czynników, które do końca nie są znane dla przeciętnego zjadacza chleba. W każdym razie dla wielu fanów kina serwis jest wyznacznikiem tego, czy dana produkcja jest warta uwagi, czy nie. Hollywood nie do końca jest zadowolone z funkcjonowania takich stron i przerzuca winę za kiepskie wyniki finansowe, na ich karb. Filmy mogą oceniać zwykli widzowie oraz krytycy. Według tych drugich „Gotti” jest produkcją bardzo słabą. Z 25 recenzji krytyków, żadna nie była pozytywna, co oznacza, że biografia zyskała status „nieświeżej”. Średnia ocena dziennikarzy filmowych wynosi 2,5/10. Produkcja jest opisywana jako kiepska podróbka gangsterskich filmów Martina Scorsese. Recenzentom nie podobała się głównie fabuła, ale zastrzeżenia mieli też do gry aktorskiej Travolty. Aktor wcielił się w postać, bazując na stereotypowym wyobrażeniu Amerykanina włoskiego pochodzenia. 

Gotti - Rotten Tomatoes Fot. foto: print screen z Rotten Tomatoes

Oceny krytyków nie zawsze jednak idą w parze z opinią publiczności. Według widzów film zasłużył na 77%. Średnia z prawie 7 tysięcy ocen wynosi 3.9/5. Nie zmienia to faktu, że „Gotti” okazał się klapą finansowa. Film powstawał 7 lat. Przez stanowisko reżysera przewijało się kilku filmowców. Produkcja traciła wielu producentów. Jak donosi portal The Wrap, film w weekend otwarcia (amerykańska premiera odbyła się 15 czerwca 2018 roku) zarobił jedynie 1,6 miliona dolarów, czyli o połowę za mało, by odnieść sukces komercyjny. 

Czy „Gotti” rzeczywiście jak tak zły? Przekonamy się za kilka miesięcy. W Polsce film zadebiutuje 7 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.