06.06.2017 14:55

Największa prywatna kolekcja pamiątek z „Gwiezdnymi wojnami” skradziona

Wartość pamiątek po „Gwiezdnych wojnach” może osiągać bajońskie sumy, co jest ogromną pokusą dla złodziei. Słynne muzeum z północnej Kalifornii niestety padło ofiarą lepkich rączek. 

Największa prywatna kolekcja pamiątek z „Gwiezdnymi wojnami” skradziona
foto: kadr z filmu

Steve Sansweet to autor książek o „Gwiezdnych wojnach” oraz prezydent Rancha Obi-Wana, muzeum skupiającego największą ilość pamiątek związanych z gwiezdną sagą George’a Lucasa. Niestety mężczyzna ogłosił ostatnio, że przez wiele miesięcy był systematycznie okradany, co zaowocowało stratą ponad stu przedmiotów z jego prywatnej kolekcji. Większość skradzionych rzeczy to rzadkie figurki, których wspólna wartość przekracza 200 tysięcy dolarów.

Sansweet o kradzieżach dowiedział się poprzez sprzedaż ultra rzadkiej figurki Boba Fetty. Sprawcą rabunków okazał się jego wieloletni przyjaciel, Carl Edward Cunnigham. Co ciekawe, mężczyzna oddał się w ręce policji i obecnie jest na wolności, ale czekają go kolejne przesłuchania. Prawdopodobnie tego typu sytuacji zacznie wypływać co raz więcej. Z tego powodu Rancho Obi-Wana namawia fanów, którzy weszli w posiadanie pamiątek z „Gwiezdnymi wojnami”, aby skontaktowali się z muzeum w celu sprawdzenia, czy nie podchodzą one od Cunnighama. Pojawiły się już pierwsze pozytywy: dwóch fanów postanowiło oddać zakupione przedmioty.

Przyjemniejszą informacją jest to, że już niedługo doczekamy się pierwszego oficjalnego zwiastuna do filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, który zawita w Polsce 14 grudnia 2017 roku. Do tej pory mieliśmy jedynie krótką zapowiedź. Pisaliśmy ostatnio także o materiale, który nakręcił pewien fan w Irlandii, gdzie widać jak Luke Skywalker (Mark Hamill) lewituje na skale. 8. część sagi rzekomo ma przypominać „Imperium kontratakuje” z 1980 roku, które powszechnie uważane jest za najlepszy film z tego uniwersum.  

Kamil Dachnij
Tagi: Star Wars