23.11.2016 10:46

Napij się wina inspirowanego „Grą o tron”

„Nadchodzi zima”, a na takie okazje najlepszy jest kieliszek, a nawet cała butelka wina. Grzane czy też zwykłe - to bez znaczenia. Ważne, że na etykiecie znajduje się „Gra o tron”.

Napij się wina inspirowanego „Grą o tron”
foto: kadr z serialu

Kolejny sezon serialu HBO zadebiutuje dopiero latem 2017 roku, jednak w sieci już pojawiają się materiały z planu produkcji Davida Benioffa i D.B. Weissa. Również aktorzy zaczęli się wypowiadać na temat nowych odcinków. Sophie Turner wyznała, że widzowie mogą spodziewać się tego, że nie wszyscy dotrwają do 8. sezonu, zaś Kit Harrington uważa, że nowe epizody mają być mroczniejsze. Wyciekła także fabuła 7. serii, choć nie można być pewnym, że opublikowane informacje pokryją się z tym co zobaczymy w serialu.

Przed nami jeszcze sporo czekania oraz śledzenia kolejnych newsów związanych z „Grą o tron”. Za pasem zaś mroźne dni i jeszcze chłodniejsze noce niczym na terenach znajdujących się na północ od Muru. Nic tylko mocno chwycić za szyjkę butelki z czerwonym trunkiem, który jest przecież tak popularny w świecie Westeros i Essos.

HBO we współpracy z Vintage Wine Estates z Santa Rosa stworzyło trzy rodzaje takiego napoju. W ofercie jest czerwone wino w cenie 19,99 dolarów:

1

Chardonnay za 19,99 dolarów:

2

Cabernet Sauvignon za 39,99 dolarów:

3

O linii win inspirowanych „Grą o tron” opowiedział Jeff Peters z HBO:

"

Biorąc pod uwagę rolę wina w serialu i nasz poprzedni sukces w kategorii stworzenia piw, oficjalna linia win z „Gry o tron” wydaje się naturalnym rozszerzeniem oferty dla fanów. To z pewnością wniesie coś dodatkowego do doświadczenia widzów czekających na rozstrzygnięcie tego kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. "

Nowe produkty skomentował także Pat Roney, dyrektor Vintage Wine Estates:

"

Każdy fan „Gry o tron” docenia jaką rolę wino odgrywa w serialu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wraz z HBO możemy im dostarczyć napojów, które umilą im czas w śledzeniu poczynań bohaterów.  "

 Wina trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych wiosną 2017 roku. Pojemność każdej butelki to 750 ml. Szczęśliwi ci, którzy będą mieli okazję skosztować trunku, bo kto by nie chciał umrzeć „w wieku osiemdziesięciu lat, we własnym łóżku, z brzuchem pełnym wina i... to już niech każdy dopowie sobie sam.

Na rynku znaleźć też można napoje alkoholowe sygnowane nazwami zespołów. Takie kapele, jak Behemoth, Queen, Iron Maiden, Metallica czy też Slayer mają się czym pochwalić. Z kolei Mastodon wydał swoje piwa Black Tongue oraz Motherpuncher, jak również specjalny kufel do tego złotego trunku. Ghost ma zaś w ofercie czerwone wino Papastrello.

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron