25.02.2020 12:12

"Naprzód" pierwszą bajką Disneya z postacią LGBT. Widzowie są oburzeni

"Naprzód" to prawdziwy krok milowy dla wytwórni Pixar/Disney. W bajce pojawiła się pierwsza otwarcie nieheteronormatywna bohaterka. Widzowie mają jednak pewne obiekcje.

Foto: materiały prasowe Disney/ Pixar
Foto: materiały prasowe Disney/ Pixar

"Naprzód" to najnowsza animacja od wytwórni Pixar/Disney, która zawita na ekranach kin już w marcu. Poznamy w niej historię dwóch braci, którzy za pomocą magicznej różdżki otrzymują możliwość spotkania ze zmarłym przedwcześnie ojcem. Bajka ta jest kinem drogi, jak się zatem można spodziewać, w trakcie seansu spotkamy wiele różnorodnych postaci. Okazuje się, że wśród nich będzie pierwsza otwarcie nieheteronormatywna bohaterka w historii wytwórni. Czy Disney zdał test i należycie przedstawił pierwszą reprezentację ruchu LGBT? Wygląda na to, że niestety nie.

"Naprzód" pierwszą bajką Disneya z postacią LGBT - widzowie są oburzeni

Mimo, że od lat nawoływano do wprowadzenia w bajkach nieheteronormatywnych postaci, fani są oburzeni. Zarzucają Disneyowi okropne potraktowanie społeczności LGBT, a także tani chwyt marketingowy.

Wcześniej chciano, by to Elsa z "Krainy Lodu" związała się z osobą tej samej płci. Twórcy jednak zrezygnowali z takiego posunięcia. Zamiast tego otrzymaliśmy reprezentację ruchu LGBT w bajce "Naprzód". Bohaterka nie jest jednak zniewalająco piękną księżniczką, a... cyklopką. I w dodatku policjantką, która pojawia się dosłownie na ułamek sekundy.

Zobacz też: Disney zaprezentował ukryte powiązania pomiędzy filmami Pixara w jednym wideo. Czy wyłapaliście je wszystkie?

Na odzew w sieci nie trzeba było długo czekać. Zarówno recenzenci, jak i postronni widzowie nie kryją oburzenia. Disneyowi zarzuca się tanią reklamę kosztem LGBT oraz zwykłą obrazę rzeczonej społeczności. Pojawiły się głosy, że wytwórnia "nienawidzi" osób nieheteronormatywnych, przedstawiając ich jako istoty nie będące nawet ludźmi. Zdarzyły się również wpisy, w których sugeruje się pociągnięcie do odpowiedzialności pomysłodawcę tego posunięcia.

"

Różnorodność wygrała! Pierwszy otwarcie gejowski bohater jest brzydkim trollem, a także gliną. "

"Naprzód" wejdzie na ekrany polskich kin 6 marca 2020 roku.

Tagi: Film News bajki Disney Pixar