Narzekania fanów na „Ostatnich Jedi” nie wpłyną na fabułę IX epizodu „Gwiezdnych Wojen”

Sergiusz Kurczuk
19.02.2018 14:22
Narzekania fanów na „Ostatnich Jedi” nie wpłyną na fabułę IX epizodu „Gwiezdnych Wojen” Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

J.J. Abrams jest nieugięty i nie zamierza przejmować się fanami „Star Wars”, którym do gustu nie przypadła ostatnia cześć kosmicznej sagi. 

Nowa trylogia „Gwiezdnych Wojen” od samego początku budziła kontrowersje wśród fanów, szczególnie tych, którzy na piedestale stawiają oryginalne filmy. Jedną kwestią był fakt kupienia Lucasfilm przez Disneya, drugą, że postanowiono opowiedzieć po ponad 30. latach dalsze losy głównych bohaterów z pierwszej trylogii. „Przebudzenie Mocy” w reżyserii J.J. Abramsa, mimo śmierci jednej z najbardziej lubianych postaci, zostały przyjęte stosunkowo ciepło. VIII epizod - „Ostatni Jedi”, który pod swoje skrzydła wziął Rian Johnson, potraktowano już bardziej surowo. Wielu fanów po obejrzeniu najnowszych „Gwiezdnych Wojen” nie było zadowolonych. 

„Star Wars” epizod IX - J.J. Abrams nie weźmie pod uwagę narzekania fanów

J.J. Abrams Fot. foto: AP/East News

Po premierze filmu pojawiło się wiele petycji autorstwa rozwścieczonych miłośników kosmicznego uniwersum, którzy domagali się szeregu zmian w fabule filmu. Odetchnęli też z ulgą, kiedy dowiedzieli się, że w kolejnej części na stanowisku reżysera znowu pojawi się J.J. Abrams. Problem polega jednak na tym, że reżyserowi podobał się film „Ostatni Jedi”, który zresztą był tworzony w porozumieniu z Abramsem. Wygląda więc na to, że filmowiec zignoruje tę część fanów, która domaga się wyprostowania historii w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”. Abrams w rozmowie z serwisem IndieWire został zapytany, czy narzekania widzów znacząco wpłyną na fabułę kolejnego filmu.

Bynajmniej. Jest wiele słów, które mógłbym powiedzieć na ten temat, ale czuję, że jest za wcześnie, żeby dyskutować o IX epizodzie. 

Chociaż reżyser nie był zbyt rozmowny w kwestii nadchodzącej produkcji, potwierdził, że nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w scenariuszu, który powstał już jakiś czas temu i jest spójny z wizją „Gwiezdnych Wojen” zaprezentowaną w dwóch ostatnich filmach. Na razie nie wiadomo zbyt dużo na temat 9. części „Star Wars”. Premiera planowana jest na koniec grudnia 2019 roku, więc musimy jeszcze trochę poczekać. Wcześniej zobaczymy drugi spin-off, poświęcony młodości Hana Solo. W przyszłości planowana jest kolejna trylogia, która tym razem nie będzie dotyczyć rodu Skywalkerów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.