27.11.2018 14:16

Nastoletni przestępca, który chce okraść wróżki - zobacz pierwszy zwiastun filmu "Artemis Fowl"

W sieci zadebiutowała pierwsza zapowiedź filmu "Artemis Fowl" oparta na cyklu książek fantasy pod tym samym tytułem. Jak prezentuje się adaptacja?

Nastoletni przestępca, który chce okraść wróżki - zobacz pierwszy zwiastun filmu "Artemis Fowl"
foto: materiały promocyjne

Fani Marvel Studios pewnie liczyli na długo wyczekiwany zwiastun "Avengers 4", ale wytwórnia Disney postanowiła wszystkich zaskoczyć i zaprezentować zapowiedź innego filmu. Chodzi o adaptację słynnego cyklu fantasy autorstwa irlandzkiego pisarza Eoina Colfera pod tytułem "Artemis Fowl". W sieci ukazał się nie tylko pierwszy zwiastun, ale również plakat, przedstawiający tytułowego bohatera. Jak prezentuje się trailer filmu?

"Artemis Fowl" - zwiastun filmu Kennetha Branagha

Za reżyserię filmu o genialnym przestępcy odpowiada Kenneth Branagh - twórca, który w przeszłości współpracował już z Disneyem przy takich tytułach jak "Kopciuszek" czy dwie części serii "Thor". Historia, podobnie jak w książce opowiada o chciwym, cynicznym nastoletnim geniuszu, który para się działalnością przestępczą. Kiedy Artemis odkrywa istnienie magicznego świata wróżek, chłopak postanawia zrobić skok życia i obrabować magiczne istoty.

W głównej roli zobaczymy debiutującego na dużym ekranie irlandzkiego aktora Ferdię Shawa. W obsadzie pojawiają się również Judi Dench, Josh Gad, Lara McDonnell oraz Miranda Raison. Fabuła prawdopodobnie opiera się na pierwszej części cyklu książek Colfera, a w przyszłości zobaczymy sequele przygód nastoletniego Artemisa.

Artmis Fowl

"Artemis Fowl" - kiedy premiera?

Fani "Avengers" są rozgoryczeni, że produkcja, która zadebiutuje kilka miesięcy po 4. części serii o największych herosach świata, już doczekała się pierwszego zwiastuna, a zwieńczenie walki z Thanosem wciąż pozostaje bez tytułu. Film Branagha trafi bowiem do amerykańskich kin dopiero 9 sierpnia 2019 roku. Polska premiera "Artemisa Fowla" odbędzie się kilka tygodni później, bo 30 sieprnia.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Disney