28.05.2018 18:59

Natalie Dormer zagra Vivien Leigh w biograficznym serialu o gwieździe „Przeminęło z wiatrem”

Vivien Leigh stanie się bohaterką nowej produkcji biograficznej. W rolę gwiazdy „Przeminęło z wiatrem” wcieli się znana z „Gry o tron” Natalie Dormer.

Vivien Leigh, Natalie Dormer
foto: Everett Collection/EAST NEWS; PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Dawna Margaery Tyrell z „Gry o tron” już niebawem zmieni otoczenie i z Westeros przeniesie się do złotej ery Hollywood. Natalie Dormer połączy siły z FremantleMedia i Mainstreet Pictures, by przygotować, wyprodukować i zagrać w serialu biograficznym poświęconym życiu i karierze Vivien Leigh.

Vivien Leigh – serial biograficzny 

Vivien Leigh urodziła się w 1913 roku w Indiach. W historii kina zapisała się przede wszystkim dzięki roli Scarlett O’Hary w „Przeminęło z wiatrem”, za którą otrzymała Oscara. Drugi Oscar powędrował do rąk Leigh za występ w „Tramwaju zwanym pożądaniem” u boku Marlona Brando. Wystąpiła również w „Pożegnalnym walcu”, „Cezarze i Kleopatrze” i „Annie Kareninie”. Prywatnie była żoną Lawrence’a Oliviera, uchodziła za trudną współpracowniczkę i przez większość życia cierpiała na zaburzenia psychiczne. Najnowszy serial z Natalie Dormer w roli głównej będzie starał się pokazać obydwa oblicza gwiazdy.

Projekt serialu zakłada, że każdy z odcinków skupi się na innym etapie życia Leigh, które wyznaczać będą poszczególne produkcje, w których brała udział. Poza życiem prywatnym, związkiem i karierą aktorki, serial ma ukazywać też blaski i cienie Hollywood lat 40. XX wieku z jego olśniewającą otoczką.

Scenariusz przygotuje Stewart Harcourt, odpowiedzialny m.in. za seriale „Poirot” i „Panna Marple” na podstawie materiałów archiwalnych, filmów, w których wystąpiła Leigh oraz biografii aktorki pióra Kendry Bean pt. „Vivien Leigh: An Intimate Portrait”. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Gra o tron