Natalie Portman - 5 najlepszych filmów z udziałem aktorki

09.06.2020 16:08
Natalie Portman - 5 najlepszych filmów z udziałem aktorki Fot. COLUMBIA PICTURES / GOLDBLATT, STEPHEN / AlbumEAST NEWS

Natalie Portman to uznana aktorka, która zaliczyła w swojej karierze wiele wyśmienitych ról. Które filmy z jej udziałem uznaliśmy za najlepsze?

Znana aktorka amerykańsko-izraelskiego pochodzenia, która już swoim debiutem zachwyciła cały świat. Natalie Portman w trakcie swojej kariery wystąpiła w wielu produkcjach prezentujących różny poziom. Przedstawiam 5 filmów z jej udziałem, które uznaliśmy za najlepsze.

Natalie Portman - 5 najlepszych filmów z udziałem aktorki

Natalie Portman grała w dramatach, komediach romantycznych, kinie niezależnym i wielkich blockbusterach. Choć wielu może kojarzyć ją jako Padme Amidalę z "Gwiezdnych wojen", czy Jane Foster z Kinowego Uniwersum Marvela, dla większości na zawsze pozostanie malutką Matyldą. Przedstawiamy listę 5 najlepszych filmów z udziałem Natalie Portman. Kolejność nie ma większego znaczenia.

1. "Leon zawodowiec" (1994), reż. Luc Besson

Historia tytułowego Leona, który jest płatnym mordercą bez (niemalże) żadnych skrupułów, jednak o wielkim sercu. Gdy skorumpowani gliniarze mordują rodzinę młodziutkiej Matyldy, mężczyzna przyjmuje dziewczynkę do siebie, ratując jej tym samym życie. Następnie postanawia pomóc jej pomścić najbliższych. Był to debiut zaledwie 13-letniej Portman, która z miejsca została uznana za wspaniałą aktorkę, a wykreowana przez nią Matylda do dziś stanowi inspirację i zajmuje zaszczytne 1. miejsce na liście najlepszych dziecięcych kreacji w dziejach kina.

2. "Czarny łabędź" (2010), reż. Darren Aronofsky

Nina to bardzo ambitna i utalentowana baletnica, która walczy o występ w "Jeziorze łabędzim". Problem polega jednak na tym, że rola Odetty jest niezwykle wymagająca, a główna bohaterka nie do końca pasuje do roli Czarnego Łabędzia. W przeciwieństwie do nowej uczennicy Lily. Gdy kobiety zaczynają ze sobą rywalizować, ambicje Niny przeradzają się w psychozę, pchając ją w najmroczniejsze odmęty własnego umysłu. Rola Niny jest do tej pory jedynym występem Natalie Portman, za który aktorka nagrodzona została Oscarem.

3. "Bliżej" (2004), reż. Mike Nichols

Natalie Portman w roli wrażliwej i zagubionej Alice , która chowa prawdziwe uczucia pod grubą warstwą maski. Uwikłana w miłosny czworokąt z resztą bohaterów, niejednokrotnie pokazuje nam rozmaite oblicza. Od delikatnej i ślepo zakochanej dziewczyny po uwodzicielską i niedostępną femme fatale. A aktorka spełnia się w tej roli tak wyśmienicie, że wprost nie sposób oderwać od niej wzroku.

4. "Jackie" (2016), reż. Pablo Larraín

Tym razem Portman wcieliła się w autentyczną postać - Jackie Kennedy. W filmie śledzimy losy byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych tuż po zamachu na jej męża w 1963 roku. 

5. "Powrót do Garden State" (2004), reż. Zach Braff

Historia Andrew - początkującego aktorka, który zmuszony jest powrócić w rodzinne strony i zmierzyć się z demonami przeszłości. Nie jest na to jednak gotowy. Na swojej drodze spotyka wielu dawnych znajomych, którzy tworzą niezwykle ciekawą galerię osobowości. Najbardziej intrygującą z nich jest jednak nowo poznana Sam - ekscentryczna dziewczyna o niezwykłej wrażliwości, która na zawsze zmieni życie głównego bohatera. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.