Naucz się zaklęć z „Harry'ego Pottera”

Robert Skowronski
04.08.2016 12:23
Naucz się zaklęć z „Harry'ego Pottera” Fot. kadr z wideo

Po przeczytaniu serii o Harrym Potterze każdy szkrab, ale zapewne i dorosły, sam chciał zostać czarodziejem. To raczej niemożliwe, ale można się przynajmniej nauczyć zaklęć z Hogwartu.

Odbyła się już premiera sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”, a jej tekst niedługo trafi do księgarń, jako 8. cześć przygód największego wroga Lorda Voldemorta. To dobra okazja do przypomnienia sobie zaklęć, które padały do tej pory w filmowych odpowiednikach dzieł autorstwa J.K. Rowling.

Nie łatwo jest znaleźć na półce księgę z tajemniczo brzmiącymi słowami, których wypowiedzenie powoduje dzianie się nadzwyczajnych rzeczy. Konstrukcja zaklęć nie należy do zbyt prostych do wymówienia, a jak powszechnie wiadomo błędna ich artykulacja może się skończyć zupełnie odwrotnym skutkiem niż bym zamierzony. Jedna literka w tą lub w tamtą i możemy odlecieć na kilkanaście metrów do tyłu robiąc sobie krzywdę.

Niestety w świecie mugoli ze świecą szukać odpowiednich służb medycznych, które nas potem doprowadzą do ładu i składu. Można w tym wypadku zastosować zaklęcie lecznicze, ale jeżeli ponownie dopuści się pomyłki, to już raczej nie będzie czego po nas zbierać.

Na szczęście jest poniższe wideo stanowiące przyspieszony kurs czarodziejstwa. W kolejności alfabetycznej zestawiono ze sobą wszystkie zaklęcia, jakie można było usłyszeć w filmach o Harrym Potterze. Dodatkowo zostały one spisane, więc nie będzie już problemu z rozszyfrowaniem dziwnie brzmiących wyrazów i poprawną ich wymową. Chwytajcie za różdżki i czyńcie magię:

Daniel Radcliffe wyznał niedawno, że nie wyklucza możliwości powrotu do swojej najsłynniejszej roli. Sporną kwestią zostaje to, czy miałoby to większy sens.

Jakby jednak nie było i tak otrzymamy kolejne dzieła filmowe rozgrywające się w magicznym świecie wykreowanym przez J.K. Rowling. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będzie miało premierę 18 listopada 2016 roku. Już wiadomo, że projekt przerodzi się w całą trylogię. Wytwórnia Warner Bros. ustaliła już datę premiery sequela - 16 listopada 2018. Scenariusz raz jeszcze napisze J.K. Rowling, zaś za kamerą stanie ponownie David Yates. Wróci też oczywiście Eddie Redmayne w roli Newta Scamandera.

Którego zaklęcia się już nauczyliście? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.