Naukowcy przyjrzą się „Gwiezdnym wojnom” w nowym serialu internetowym

Sergiusz Kurczuk
31.08.2017 13:34
Naukowcy przyjrzą się „Gwiezdnym wojnom” w nowym serialu internetowym Fot. kadr z filmu Imperium kontratakuje

Chcielibyście mieć do pomocy własnego droida, jeździć do pracy Landspeederem, a w razie napaści obronić się przy pomocy blastera? Eksperci sprawdzą jak daleko (lub blisko) nasza nauka jest od osiągnięć technologii ze świata „Gwiezdnych wojen”. 

Niebawem pojawi się nowy serial internetowy, dotyczący „Gwiezdnych wojen”. Disney ogłosił tę radosną nowinę na oficjalnym kanale YouTube marki. Program będzie nazywał się  „Science and Star Wars” i zadebiutuje już we wrześniu. Jak sama nazwa wskazuje, serial będzie dotyczył nauki pojawiającej się w dziełach Lucasfilm. „Gwiezdne wojny” to jedna z najważniejszych filmowych serii science fiction. Słowo nauka” pobrzmiewa w nazwie gatunku, mimo że wiele elementów wydaje się być nierealna. Wielokrotnie okazywało się, że książki, czy filmy z tego nurtu potrafiły przewidzieć, jak rozwinie się technologia. W końcu dziś używamy na co dzień urządzeń, które kilkanaście lat temu spokojnie mogłyby pojawić się w space operach.

Mimo tego wielu fanów „Gwiezdnych wojen” pasjonuje się również nauką. Powstało wiele stron internetowych, publikacji i filmów, które poruszają tematykę technologii występujących w filmach. Jedna z najważniejszych pozycji tego typu to wydana w 1999 roku książka Jeanne Cavelos „The Science of Star Wars”. W 2005 roku mogliśmy również oglądać miniserial produkcji Discovery Channel o tym samym tytule. Trzeba jednak pamiętać, że mamy rok 2017 i jak to ze współczesną technologią bywa, od tamtego czasu zdążyło się wiele zmienić. Nowy program Disneya sponsorowany przez IBM ma być poświęcony tematyce naukowej w kontekście „Gwiezdnych wojen”, ale wystąpią w nim również gwiazdy znane z małego i dużego ekranu.

„Science and Star Wars” poprowadzi Anthony Carboni. W studiu pojawią się naukowcy, badacze oraz między innymi Ashley Eckstein, która podkładała głos pod postać Ahsoki Tano w serialu animowanym „Gwiezdne wojny: Wojny klonów oraz C3-PO we własnej osobie, czyli Anthony Daniels. Goście będą demonstrować i opowiadać, jak blisko nasza rzeczywistość jest od tego, co widzieliśmy w filmach. Wiemy, że można kupić już sobie wersję mini Landspeedera, ale czy możliwe jest stworzenie droidów osobistych, blasterów i co najważniejsze, mieczy świetlnych? Z odpowiedziami na to pytanie musimy się wstrzymać do pierwszego odcinka „Science and Star Wars”. Niestety nie podano jeszcze dokładnej daty emisji. Wiadomo, że program będzie można oglądać wyłącznie na oficjalnym Facebooku „Gwiezdnych wojen”. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

Jesteście zainteresowani zgłębianiem naukowego świata „Star Wars”? Pamiętajcie, że już w grudniu 2017 roku pojawi się 8. część kosmicznej sagi. Właśnie ujawniono, jak będzie się prezentował grany przez Marka Hamilla Luke Skywalker

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.