Naziści z Księżyca vs Reptilianie w zwiastunie "Iron Sky The Coming Race"

Kamil Kacperski
27.12.2018 16:52
Naziści z Księżyca vs Reptilianie w zwiastunie "Iron Sky The Coming Race" Fot. materiały prasowe

Już w styczniu 2019 roku miłośnicy kina klasy Z będą mieli okazję znaleźć nowy obiekt westchnień - film "Iron Sky The Coming Race", sequel "Iron Sky" z 2012 roku.

Co by było, gdyby naziści w 1945 roku wysłali na Księżyc swoje wojsko? Takie pytanie w 2012 roku zadał reżyser Timo Vuorensola, reżyser "Iron Sky", kultowego niskobudżetowego filmu sci-fi, który opowiadał o konflikcie między wspomnianymi nazistami z kosmosu a Ziemią. Film wyglądał jeszcze bardziej absurdalnie, niż brzmi jego opis, dzięki czemu zdobył sporą popularność w niektórych kręgach i dziś uchodzi już za pozycję kultową. Przy jego powstawaniu udział mieli sami fani, którzy zgromadzili na przestrzeni kilku miesięcy ponad milion euro w celu sfinansowania filmu, a także pomogli w napisaniu fragmentów ścieżki dźwiękowej i projektowaniu modeli statków. 

Od czasu premiery "Iron Sky" minęło już prawie 7 lat. Na szczęście twórcy nie zawiedli fanów i już w styczniu 2019 roku do kin w Skandynawii trafi produkcja "Iron Sky The Coming Race", czyli sequel niszowego przeboju. Tym razem główni bohaterowie będą podróżowali do jądra naszej planety, gdzie napotkają jaszczuroludzi i dinozaury. Twórcy udostępnili oficjalny kinowy zwiastun filmu. Panie i panowie, oto "Iron Sky The Coming Race":

Co by było, gdyby naziści mieli dinozaury?

Reżyserem "Iron Sky The Coming Race" jest twórca serii, Timo Vuorensola. Główne role w filmie zagrają Lara Rossi, Vladimir Burlakov i Kit Dale. W sequelu powrócą również weterani z 1. "Iron Sky" - Julia Dietze (Renate Richter) , Udo Kier (Wolfgang Kortzfleisch) i Stephanie Paul (prezydent USA).

Niestety jest tylko jeden problem - na razie film ma potwierdzoną datę premiery tylko i wyłącznie w Finlandii. W Helsinkach 16 stycznia 2019 roku odbędzie się oficjalna, uroczysta premiera "Iron Sky The Coming Race", produkcja zostanie wyemitowana również w kilku wybranych skandynawskich kinach. Twórcy spieszą jednak z pomocą i na swojej oficjalnej stronie internetowej www.ironsky.com dali możliwość zgłaszania miejsc, gdzie fani chcieliby zobaczyć film. Cała procedura jest wręcz banalna - wystarczy wpisać swój adres e-mail, kraj, a także miasto, gdzie chcielibyśmy zobaczyć "Iron Sky The Coming Race". Możemy również dodać kilka słów od siebie, które przekazane zostaną dystrybutorom, ale nie jest to wymagane. 

Iron Sky The Coming Race - kiedy premiera?

Pierwsza część serii była w naszym kraju dystrybuowana przez Kino Świat, ale na razie firma nie zdradziła swoich planów dotyczących "Iron Sky The Coming Race". Więc jeżeli chcecie zobaczyć film, to polecamy wysłać miłą wiadomość na oficjalnej stronie projektu i mieć nadzieję, że w Polsce również będzie nam dane zobaczyć kontynuację "Iron Sky".

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.