„Naznaczony” doczeka się 4. rozdziału

Robert Skowronski
18.04.2016 12:25
„Naznaczony” doczeka się 4. rozdziału Fot. materiały prasowe

Jedna z serii, której twórcą jest James Wan doczeka się kolejnej odsłony. Informację o tym zdradziło studio Sony.

„Naznaczony” debiutował na ekranach w 2010 roku rozpoczynając drugą słynną serię znoszącą złote jajka urodzonego w Malezji reżysera. Ten wcześniej zaistniał w świadomości widzów „Piłą”. Po nakręceniu w 2013 roku kontynuacji „Naznaczonego” mając ponownie za scenarzystę Leigha Whannella ostatecznie postanowił oddać cykl w jego ręce. Tak w 2015 roku na ekrany wszedł trzeci rozdział serii, który zarobił na całym świecie 100 milionów dolarów.

Podczas odbywającego się w Las Vegas wydarzenia jakim jest CinemaCon doszło do panelu zorganizowanego przez studio Sony. Promowano tam kilka nadchodzących tytułów i wyjawiono, że „Naznaczony” powróci w czwartej części. Reżyserem prawdopodobnie ponownie będzie Leigh Whannell.

Już trzecia odsłona filmu stanowiła prequel do wydarzeń znanych z pierwszego rozdziału. Wówczas Whannell mówił o tym, że chciałby skupić się na eksploracji tego co działo się przed dziełem Wana (prawdopodobnie tak też się stanie w przypadku „czwórki”):

Chciałbym skupić się na czasie pomiędzy poszczególnymi częściami. Cały ten obszar, kiedy postać Elise Rainier odkrywa ponownie swój dar może dać materiał na wiele przygód. Jest w tym spory potencjał. Elise stała się kimś na wzór superbohaterki, więc byłoby interesującym, gdybyśmy poszerzyli ten wątek w kolejnych filmach.

Jak widać obraz jest dopiero w fazie planowania i nie można o nim zbyt wiele powiedzieć. Nieznana jest także data jego premiery w przeciwieństwie do terminu wejścia do kin „Obecności 2”, za którą odpowiedzialny jest już James Wan we własnej osobie. Dzieło będziemy mogli zobaczyć od czerwca 2016 roku. Ed (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenowie ponownie wystąpią tu, jako para badaczy zjawisk paranormalnych. Powracają oni, by pomóc rodzinie Hodgsonów. Samotna matka z północnego Londynu wychowuje czwórkę dzieci i musi mierzyć się z nieczystymi siłami w nawiedzonym domu.

Reżyser opowiedział o miejscu osadzenia akcji filmu:

Kręcenie w Wielkiej Brytanii daje projektowi odmienny smak. Strukturą będzie on przypominać pierwszą odsłonę, ale lokalizacja i różnice kulturowe dodają czegoś nowego do filmowej palety. Obraz będzie można oglądać bez znajomości „jedynki”, choć wykorzystuje on znanych wcześniej bohaterów.

Kolejną niespodzianką dla fanów grozy podpisanej przez Jamesa Wana będzie „Annabelle 2”. To kontynuacja spin-offu „Obecności” o tytułowej demonicznej lalce. Wcześniej reżyserem był John R. Leonetti, przy drugiej części tę rolę ma już pełnić David F. Sandberg.

Czekacie na 4. rozdział „Naznaczonego”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.