Neil Gaiman przeczyta menu restauracji na rzecz uchodźców

Robert Skowronski
24.05.2017 16:01
Neil Gaiman przeczyta menu restauracji na rzecz uchodźców Fot. Avalon.red/REPORTER/East News

Sprawa nie jest taka oczywista i wiąże się ze zbiórką pieniędzy na uchodźców. Poznajcie szczegóły akcji, w którą zaangażował się Neil Gaiman.

Dla uporządkowania sprawy... wspomniany Gaiman to oczywiście autor takich książek, jak „Koralina”, „Amerykańscy bogowie” czy też komiksów z serii „Sandman”. Z kolei The Cheesecake Factory to amerykańskie przedsiębiorstwo w stanie Kalifornia operujące w branży gastronomicznej i restauracyjnej. Do firmy należy 177 restauracji The Cheesecake Factory, 11 restauracji Grand Lux Cafe i jedna RockSugar Pan Asian Kitchen. Co wyjdzie z połączenia tych dwóch składników?

Akcja charytatywna polega na tym, aby zebrać 500 tysięcy dolarów na rzecz United Nations Refugee Agency. Wszystko zainicjowała autorka i komik Sara Benincasa:

Drogi Neilu: dla 500 tysięcy dolarów na rzecz organizacji charytatywnej, którą wybierzesz, przeczytasz publicznie całe menu The Cheesecake Factory? Daj znać.

Neil Gaiman podjął się zadania:

Benincasa została zainspirowana do tego działania poprzez serial „Amerykańscy bogowie” tworzony przez Bryana Fullera na podstawie prozy Gaimana:

W zeszłym tygodniu obejrzałam odcinek telewizyjnej adaptacji „Amerykańskich bogów”, poszłam do cholernie eleganckiej restauracji Cheesecake na randkę, obudziłam się rano, piłam kawę i mnie olśniło.

Benincasa dodała, że jeżeli uda się zrealizować postawione cele, to zrobi wszystko, aby odczyt Neila stał się dostępny dla ludzi. Kobieta dodała także, że uwielbia głos Gaimana, jej zdaniem brzmi „miodopłynnie”. Zresztą sprawdźcie sami:

Akcja nie uszła uwadze samego The Cheesecake Factory. Sieć ma nadzieję, że uda się wszystko doprowadzić do realizacji:

Pierwszy sezon „Amerykańskich bogów” liczy 8 odcinków. Na ekranie pojawili się Ricky Whittle jako Cień oraz Ian McShane jako Pan Wednesday. Ponadto w obsadzi znaleźli się Emily Browning, Pablo Schreiber, Yetide Badaki, Bruce Langley, Crispin Glover, Orlando Jones, Gillian Anderson, Kristen Chenoweth, Jonathan Tucker, Cloris Leachman, Peter Stormare, Chris Obi, Demore Barnes, Corbin Bernsen oraz Mousa Kraish.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.