27.11.2018 10:30

"Neon Genesis Evangelion" i "Ultraman", czyli nowe pozycje anime w ofercie Netfliksa

Netflix postanowił poszerzyć soją bazę o nowe tytuły anime. Do bazy serwisu trafią między innymi seriale "Neon Genesis Evangelion", "Ultraman" oraz "Saint Seiya: Knights of the Zodiac".

Neon Genesis Evangelion
foto: kadr z serialu Neon Genesis Evangelion

Od jakiegoś czasu Netflix postanowił poszerzyć swoją ofertę i wzbogacić ją o produkcje z gatunku anime. Japońskie seriale animowane cieszą się dużą popularnością nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, czego przykładem może być sukces produkcji opartej na słynnej serii gier pod tytułem "Castlevania". Przedstawiciele serwisu zapowiedzieli, że nie długo do bazy trafią kolejne tytuły, między innymi "Neon Genesis Evangelion", "Ultraman" i "Saint Seiya: Knights of the Zodiac".

Netflix - nowe seriale anime

Jak donosi portal Deadline, 26 listopada 2018 roku w tokijskim Akiba Theatre odbyła się prezentacja nowych tytułów anime, które w 2019 roku trafią na Netflix. Oprócz cieszących się  popularnością kolejnych sezonów oryginalnych seriali platformy pokroju "Devilman Crybaby" czy "B: the Beginning", czy zupełnie nowych produkcji takich, które dołączą do tytułów jak "Pacific Rim", "Altered Carbon", "Cagaster of an Insect Cage", "Yasuke" i "Trese", zobaczymy też animację dobrze znaną wszystkim fanom japońskich kreskówek.

Jest nią "Neon Genesis Evangelion" - słynny serial z 1995 roku opowiadający o postapokaliptycznej wizji Ziemi, na której pozostali przy życiu ludzie tworzą nową cywilizację, starająca się obronić przed istotami zwanymi aniołami. W tym celu konstruują olbrzymie mechy. Premiera została zapowiedziana na wiosnę 2019 roku.

1 kwietnia 2019 roku zadebiutuje oryginalna produkcja Netfliksa bazująca jednak na słynnej serii mang, anime i seriali aktorskich pod tytułem "Ultraman". Tytułowy bohater powraca po pokonaniu wielu ogromnych potworów zagrażających jego światu. Tym razem w akcji zobaczymy jednak syna Shina Hayaty - chłopaka imieniem Shinjiro, który odkrywa sekret ojca i wkrótce staje w pierwszej linii obrony przed nową inwazją stworów.

W tym samym miesiącu odbędzie się również premiera serialu "7Seeds", rozgrywającego się w niedalekiej przyszłości. Na Ziemię spada meteoryt, który niszczy wszelkie istnienie. Rząd przewidział taki scenariusz, dlatego stworzył projekt 7Seeds. Pod tajemniczą nazwą kryje się pięć grup odpowiednio wybranych młodych kobiet i mężczyzn, którzy mają odtworzyć cywilizację w zupełnie nowym świecie.

7Seeds

Kwiecień będzie świętem dla fanów anime, bo w tym miesiącu zobaczymy również serial "Rilakkuma and Kaoru". Jedna z najpopularniejszych japońskich postaci popkultury zamieszka u boku na pozór zwykłej kobiety po trzydziestce. Tytułowy pluszowy miś, jego współlokatorka Kaoru, biały niedźwiadek Korilakkuma i ptaszek Kiiroitori przeżyją wspólnie wiele przygód.

Latem 2019 roku zobaczymy anime "Saint Seiya: Knights of the Zodiac" - to uwspółcześniona wersja słynnych "Rycerzy Zodiaku", młodych wojowników, których zadaniem jest ochrona inkarnacji greckiej bogini Ateny. Każdy z ośmiu rycerzy posługuje się magiczną zbroją, która powstała na podstawie gwiezdnych konstelacji. Bedą musieli wykorzystać ich moc, by stawić czoła potężnym bogom z Olimpu.

Saint Seiya: Knights of the Zodiac

Wygląda na to, że pierwsza połowa przyszłego roku będzie należała do fanów anime. Japońskie seriale na Netfliksie to część planu globalnego popularyzowania serwisu streamingowego. W ostatnich latach platforma rozpoczęła współpracę z twórcami z całego świata, między innymi z Agnieszką Holland, dzięki czemu już niedługo zobaczymy pierwszy polski serial Netfliksa.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Netflix Anime