Leonardo DiCaprio w gwiazdorskiej obsadzie komedii Netflix. Zagrają też Streep, Lawrence, Blanchett i Chalamet

Natalia Hluzow
15.10.2020 12:26
Leonardo DiCaprio w gwiazdorskiej obsadzie komedii Netflix. Zagrają też Streep, Lawrence, Blanchett i Chalamet Fot. . L.Urman / Starface/STARFACE PHOTO /East News

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep i Timothée Chalamet to tylko początek listy hollywoodzkich gwiazd, które zgodziły się na udział w nowym projekcie Netfliksa. Aktorzy dołączyli do obsadzonych już wcześniej Jennifer Lawrence i Cate Blanchett. O czym opowie "Don't Look Up"?

Takiej obsady nie było chyba od czasów "Ocean's Eleven"! Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jennifer Lawrence, Timothée Chalamet, Matthew Perry, Ariana Grande, Kid Cudi i Jonah Hill to lista gwiazd obsadzonych w nowym filmie Netflix w reżyserii Adam McKaya odpowiedzialnego za sukcesy "Vice" i "The Big Short". O czym opowie wyjątkowa produkcja "Don't Look Up"zapowiadana jako komedia sci-fi?

"Don't Look Up" - komedia Netflix z gwiazdorską obsadą

Nowy film Adama McKaya ma opowiadać o dwójce astronautów niższego szczebla, którzy wyruszają w głośne tournee po Stanach Zjednoczonych, by ostrzegać ludzkość przed asteroidą zbliżającą się do Ziemi. Jak podaje portal Variety, w parę głównych bohaterów prawdopodobnie wcielą się Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence. Jednak informacja ta nie została potwierdzona przez Netfliksa.

Adam McKay nie tylko wyreżyseruje, ale też napisze scenariusz i wyprodukuje film "Don't Look Up" wraz z Kevinem Messickiem. Twórca kojarzony jest obecnie z poważnymi dziełami jak "Vice" czy "Big Short", za scenariusz którego został nagrodzony Oscarem, jednak ma spore doświadczenie w rozśmieszaniu publiczności. Na początku kariery występował jako komik, pracował m.in. przy "Saturday Night Live", produkował seriale komediowe i reżyserował filmy z Willem Ferrellem. Możemy być zatem spokojni o jego komediowe zdolności. 

Przeczytaj także

Leonardo DiCaprio w komedii Netflix

Choć wciąż wielu filmowych tradycjonalistów uważa, że filmy Netflix nie powinny brać udziału w wyścigu o Oscary, władze serwisu streamingowego raz za razem udowadniają, że są w stanie sięgać równie wysoko, co hollywoodzkie studia filmowe. Dla Netflix swoje filmy tworzyli już Martin Scorsese, Steven Soderbergh, David Fincher czy Michael Bay, w Netflix Originals występowali - Al Pacino, Robert De Niro, Meryl Streep, Gary Oldman, Antonio Banderas, a także Chris Hemsworth, Robert Pattinson i Brad Pitt.

Dzięki nowej produkcji Adama McKaya do tego grona dołączy Leonardo DiCaprio. Zdobywca Oscara za film "Zjawa" najdłużej zastanawiał się nad występem w "Don't Look Up". Przyczyną miała być obawa o niemożność pogodzenia pracy nad produkcją Netfliksa z angażem w nadchodzącym filmie Martina Scorsese "Killers of the Flower Moon"

Przeczytaj także

"Don't Look Up" - kiedy premiera na Netflix?

Zdjęcia do "Don't Look Up" miały rozpocząć się już w kwietniu 2020, jednak start produkcji został przełożony z powodu pandemii koronawirusa. Zgodnie z aktualnymi założeniami pierwszy klaps na planie nowej komedii Netfliksa padnie przed końcem tego roku. Premiera zapowiedziana jest na 2021 rok. 

Zobacz też: "Mank" - Gary Oldman w zwiastunie filmu Netfliksa w reżyserii Davida Finchera

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.