Netflix kasuje „House of Cards”. Czy ma to związek z kontrowersjami wokół Kevina Spacey ?

Sergiusz Kurczuk
31.10.2017 10:28
Netflix kasuje „House of Cards”. Czy ma to związek z  kontrowersjami wokół Kevina Spacey ? Fot. kadr z serialu House of Cards

Frank Underwood niebawem pożegna się z widzami serialu „House of Cards”. Netflix zapowiedział, że serial zostanie zakończony na 6 sezonie. Od razu pojawiły się domysły, czy decyzja ma związek z aferą wokół gwiazdy produkcji Kevina Spacey .

Ostatnie miesiące pokazały, jak poważnym problemem w Hollywood jest seksizm. Od sprawy Harveya Weinsteina kolejne osoby związane z branżą filmową zdradzając mroczne sekrety fabryki snów. Aktor Anthony Rapp z serialu „Star Trek: Discovery” oskarżył Kevina Spacey o molestowanie seksualne. Do zdarzenia miało dość w roku 1986. Spacey przeprosił za pośrednictwem mediów społecznościowych i przy okazji wyznał, że jest homoseksualistą.

Jak podaje Deadline platforma Netflix postanowiła zakończyć jeden ze swoich hitów - serial „House of Cards” ze Spacey w roli Franka Underwooda. Od razu pojawiły się domysły, że serwis zdecydował się na taką decyzję w związku z aferą wokół gwiazdora produkcji. Przedstawiciel Netfliksa oznajmił jednak, że zakończenie serialu było w planach od dawna i nie ma nic wspólnego z oskarżeniami Rappa, ani coming outem oscarowego aktora.

Jest jednak szczęście w nieszczęściu. Okazuje się, że Netflix pracuje nad spin-offami „House of Cards”. Według Variety platforma i Media Rights Capital mają na tapecie co najmniej jeden serial powiązany z fabułą 6 sezonów „House of Cards”. Na razie nie wiadomo, czego będą dotyczyć spin-offy, ponieważ prace są w początkowej fazie. Pojawiają się jednak spekulacje, że nowy serial może opowiadać o prawej ręce Underwooda Dougu Stamperze (Michael Kelly). Widzowie mieliby okazję zobaczyć w akcji człowieka, który do tej pory ukrywał się w kuluarach.

Nowy i zarazem ostatni sezon „House of Cards” zobaczymy na platformie Netflix w okolicach lata 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.