18.05.2017 14:39

Netflix nakręci film o szympansie Michaela Jacksona

Taiki Waititi, zajmujący się ostatnio nadchodzącym blockbusterem „Thor: Ragnarök”, zabierze się za film o szympansie Michaela Jacksona, Bubblesie. 

Netflix nakręci film o szympansie Michaela Jacksona
foto: kadr z filmu

Streamingowy gigant wykupił prawa do dystrybucji animowanego filmu „Bubbles”, który opowiadać będzie historię ukochanego szympansa króla popu, Michaela Jacksona. Obraz ma być opowiedziany oczami zwierzaka i z charakteru przypominać klasyczne historie o dojrzewaniu. Za prawa do dystrybucji Netflix zapłacił około dwudziestu milionów dolarów. Sama aukcja, która odbyła się w Cannes była ponoć bardzo zacięta.

Michael Jackson kupił swojego szympansa o imieniu Bubbles na początku lat 80. Artysta często pojawiał się z nim publicznie. Małpa była stałym rezydentem w jego posiadłości Neverland. Jednak musiał ją oddać po tym, jak zaczęła wykazywać coraz większą agresję przy dorastaniu.

Scenariusz do filmu napisał Isaac Adamson, który znalazł się na szczycie „Czarnej listy” z 2015 roku, czyli najlepszych niezrealizowanych skryptów. Taika Waititi wspólnie z Markiem Gustafsonem zajmie się reżyserią. Producentami filmu są Andrew i Walter z End Cue oraz Starburns Industries. Adamson i Lee Stobby będą producentami wykonawczymi.

Taika Waititi w taki sposób wypowiedział się o swoim przyszłym projekcie:

"

Główną sprawą jest dla mnie to, żeby zadbać o to, by ten film oddawał szacunek Jacksonowi i jego spuściźnie. Nie interesuje mnie biografia. Chcę opowiedzieć historię, która połączy fakty i fantazję o zwierzaku, który próbuje zrozumieć świat.  "

Kamil Dachnij
Tagi: Michael Jackson