Netflix nareszcie w polskiej wersji językowej

Jakub Gańko
20.09.2016 07:49
Netflix nareszcie w polskiej wersji językowej Fot. netflix.pl

Dopiero teraz można mówić o prawdziwym wejściu Netfliksa na polski rynek. 20 września 2016 roku wystartowała oficjalna polska wersja usługi.

Amerykański gigant rynku VOD, który zdaje się rozdawać w tym sektorze wszystkie karty, udostępnił swoje usługi nad Wisłą już w styczniu 2016 roku. Ciężko jednak było wtedy mówić o wielkim starcie: strona internetowa i aplikacje pozostały nieprzetłumaczone, mało które materiały mogły się pochwalić polskim lektorem czy choćby napisami, a w samym katalogu brakowało nawet sztandarowego „House of Cards”.

Na szczęście sytuacja przez następne miesiące konsekwentnie ulegała poprawie. Biblioteka filmów i seriali jest wciąż stale powiększana, coraz więcej z nich oferowane jest w wersji zrozumiałej dla każdego Polaka, wprowadzono nawet możliwość opłat w złotówkach. Jednak dopiero 20 września 2016 roku nadeszła chwila, którą można nazwać przełomem.

To właśnie tego dnia CEO Netfliksa, Reed Hastings, odwiedzi Warszawę, by oficjalnie ogłosić wkroczenie jego usługi na polski rynek. Tym razem w należytej formie: z przełożoną jak należy stroną internetową oraz aplikacjami na Androida, które już są sukcesywnie włączane w polskim tłumaczeniu. Oficjalna informacja trafiła nawet na fanpage usługi na Facebooku - z charakterystycznym dla tej platformy dystansem, jakże trafnym w tej sytuacji:

Przetestowaliśmy - choć aplikacja na Androida wciąż komunikuje się z nami w języku angielskim, na stronie Netfliksa widać już postępy.

Screenshot_20160920-073432 Fot. foto: Jakub Gańko / Antyradio.pl

Przy okazji, jeśli mieliście dotąd wątpliwości co do odmiany nazwy tej popularnej usługi, Netflix postanowił sam rozwiać wszelkie wątpliwości:

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek prawdziwej ekspansji na polskim rynku. Wraz z polską wersją językową w usłudze pojawiła się pierwsza rodzima produkcja, szumnie zatytułowana „Netflix Branded Original Stand Up Special”. To 6-odcinkowa seria stand-upów z udziałem Rafała Rutkowskiego i Olki Szczęśniak. Kto wie, może dożyjemy jeszcze czasów, kiedy Netflix - podobnie jak HBO - zacznie realizować u nas autorskie produkcje?

Dodatkowo twórcy „Stranger Things” ogłosili niedawno, że połączą siły na naszym rynku - a także 30 innych - z UPC. Dzięki temu partnerstwu najsłynniejsza usługa VOD na świecie będzie bezpośrednio dostępna z poziomu dekoderów tego operatora już w 2017 roku.

Jaki jest Wasz ulubiony serial Netfliksa?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.