Netflix opublikował listę 10 „zbyt strasznych” horrorów

Kamil Kacperski
15.03.2018 11:21
Netflix opublikował listę 10 „zbyt strasznych” horrorów Fot. materiały prasowe

Popularna platforma streamingowa opublikowała listę horrorów, które są tak straszne, że widzowie nie potrafią ich obejrzeć do końca. Które filmy są zbyt okropne dla użytkowników Netfliksa?

Netflix oferuje swoim fanom całkiem sporą bibliotekę horrorów, wśród których znajdują się takie produkcje jak oparta na faktach „Veronica”, czy obchodząca w tym roku swoje 40. urodziny „Pirania”. Platforma streamingowa podzieliła się jednak listą 10 horrorów tak strasznych, że widzowie nie oglądają ich do końca.

Oczywiście, filmy głównie wyłączamy wtedy, gdy zaczynamy się nudzić, więc lista ta nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Dlatego warto ją traktować jak ciekawostkę, tak jak tłumaczy firma Edelman, która podzieliła się statystykami:

Technicznie rzecz biorąc, to są filmy, których ludzie nie oglądają do końca. Dotrwali do połowy drogi, przetrwali punkt kulminacyjny, ale nie potrafili przeżyć do samego końca.

To jakie horrory wyłączamy najczęściej?

1. „Pirania”

Wymieniona wcześniej „Pirania” jest najstarszym filmem na liście. Być może właśnie ta oldschoolowość produkcji odrzuca młodych widzów.

2. „Śmiertelna Gorączka”

Grupa przyjaciół postanawia spędzić weekend w chatce nad jeziorem. Co może pójść nie tak?

3. „Park Makabry”

Historia młodej kobiety, uprowadzonej przez bandytę. Nieoczekiwanie jej porywacz ginie, a ona sama staje się obiektem polowania w niebezpiecznej grze z psychopatą. Brzmi wybornie:

4. „Mexico Barbaro”

Ośmiu meksykańskich reżyserów jednoczy się, aby opowiedzieć historie o najbardziej brutalnych i przerażających tradycji i legend z folkloru kraju tequili i tacos:

5. „Mięso”

Zmuszona do skosztowania surowego mięsa wegetarianka zmienia się w kanibalkę. Pyszna sprawa:

6. „Zęby”

Nastolatka Dawn odkrywa, że jej genitalia posiadają zęby. Znalezienie męża z taką przypadłością może być ciężkie:

7. „Obecność”

Słynna para badaczy zjawisk paranormalnych zostaje poproszona o pomoc rodzinie, którą terroryzuje potężny demon. Reżyserem filmu jest James Wan, który obecnie pracuje na Aquamanem:

8. „Ludzka Stonoga 2”

Samotnik Martin, inspirując się dr. Heiterem, postanawia stworzyć ludzką stonogę z dwunastu osób:

9. „Pustka”

W posępną, burzową noc grupka osób zostaje osaczona w wyludnionym szpitalu przez wyznawców tajemniczego kultu. Jednak szybko okazuje się, że nie jest to ich największy problem:

10. „Jeruzalem”

Kiedy para młodych Amerykanów przylatuje do Izraela, żeby zwiedzić Jerozolimę, na miasto spada biblijny koszmar.

Oglądaliście któryś z wymienionych filmów? 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.