11.12.2019 14:16

Netflix pochwalił się wynikami "The Irishman". Wynik naprawdę robi wrażenie

Ted Sarandos z Netfliksa niedawno chętnie zaczął dzielić się wynikami oglądalności poszczególnych produkcji serwisu. Tym razem padło na "The Irishman", czyli nowe dzieło Martina Scorsese.

The Irishman
foto: kadr z filmu "The Irishman"/Netflix

Szef zawartości Netfliksa Ted Sarandos wyjawił, ile osób obejrzało "The Irishman", czyli nowy film Martina Scorsese z Robertem De Niro, Alem Pacino i Joe Pescim w rolach głównych. 

The Irishman - wysokie wyniki oglądalności filmu Netfliksa

Obraz od Martian Scorsese został obejrzany przez 26,4 milionów subskrybentów w ciągu pierwszych siedmiu dni. Konkretna liczba wyniosła 26 404 081 osób, co oznacza, że tyle domostw obejrzało co najmniej 70% epickiej opowieści od twórcy "Taxi Drivera" (jest to standardowy rodzaj pomiaru oglądalności stosowany przez platformę streamingową). Dla statystyki - we wrześniu 2019 roku Netflix miał już 158 milionów subskrybentów.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix ma największą ilość nominacji do Złotych Globów w kategoriach i filmowych, i serialowych

Sarandos zauważył, że serwis nie próbuje porównać wyników oglądalności do tradycyjnej formy, którą jest sprzedaż biletów. Zadaniem platformy jest zdobywanie nowych użytkowników i utrzymanie stałych klientów. I chociaż "The Irishman" trafił nawet do niektórych kin na całym świecie, to firma postanowiła się nie podzielić wynikami z box-office'u. Według Sarandosa, nowy film Scorsese zostanie obejrzany w 40 milionach domostw w ciągu 28 dni od premiery.

Sarandos podziękował wszystkim użytkownikom, którzy faktycznie przesiedzieli co najmniej 3 godziny, by obejrzeć większość "The Irishman":

"

Niesamowite w związku z tym wynikiem jest to, że ludzie mogliby robić tyle rzeczy na tych ekranach, ale wybrali obejrzenie filmu. "

Według agencji Nielsen, która bada oglądalność telewizji, zaledwie 18% użytkowników obejrzało cały 210-minutowy film w dniu jego premiery, czyli 27 listopada 2019 roku. Wciąż, jest to niewątpliwie pozytywny wynik dla Netfliksa, który być może będzie bardziej skory, by inwestować w dłuższe i bardziej "tradycyjne" produkcje filmowe. Zwłaszcza, jeśli "The Irishman" zdobędzie mnóstwo nagród.

Zobacz także: W sieci pojawiły się pierwsze recenzje "Irlandczyka". Jak oceniany jest najnowszy film Scorsese?

Tagi: News Netflix