Netflix podnosi ceny. Jak wpłynie to na polskich użytkowników?

Natalia Hluzow
06.10.2017 11:02
Netflix podnosi ceny. Jak wpłynie to na polskich użytkowników? Fot. kadr z wideo

Opłaty za standardową subskrypcję Netflixa w USA wzrosną o 10%, a w przypadku kont premium – o 15%. Zmiany dotkną także nowych i obecnych użytkowników platformy w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

Od 5 października 2017 roku każdy nowy subskrybent Netflixa w USA za miesięczny dostęp do standardowego konta zapłaci $10.99, a nie $9.99 jak dotychczas. Osoby, które zdecydują się na konto premium, zostaną obciążone opłatą $13.99 zamiast $11.99. W Wielkiej Brytanii cena standardowej subskrypcji wzrośnie o 50p, a rozszerzonej – o £1. Te same zmiany odczują też obecni użytkownicy, jednak najpierw każdy z nich otrzyma stosowną informację, co najmniej na 30 dni przed datą kolejnej płatności.

W ten sposób Netflix daje swoim użytkownikom możliwość rezygnacji, jeśli wzrost cen im nie odpowiada. Jednak mało prawdopodobnym jest, by subskrybenci najpopularniejszej platformy streamingowej na świecie, która obecnie gromadzi 104 miliony użytkowników, mieli opuścić ją z powodu 1 dolara czy 50 pensów miesięcznie. Tym bardziej, że jest to pierwsza podwyżka od dwóch lat. Ponadto, większość użytkowników zaakceptuje zapewne wzrost cen, by nadal móc mieć swobodny dostęp do największych hitów serialowych, wśród których większość to oryginalne produkcje Netflixa.

„House of Cards”, „Stranger Things”, „Narcos”, „Orange is the New Black”, „The Crown”… to tylko początek listy przebojów wyprodukowanych przez Netflixa, które dodatkowo otoczone są doskonałymi kampaniami promocyjnymi. I nic nie wskazuje na to, by platforma miała zwolnić tempo, tym bardziej, że konkurencja nie śpi. Platformy Amazon czy Hulu ciągle zwiększają wydatki na własne oryginalne produkcje. Nie zapominajmy również o tym , że Netflix inwestuje także w pełnometrażowe filmy. Jego film „Okja” miał premierę na festiwalu w Cannes, a Amerykańska Akademia Filmowa już zastanawia się, czy dzieł Netflixa nie dopuścić do oscarowej selekcji.

Czy-filmy-Netfliksa-powinny-miec-szanse-na-Oscara_article Fot. foto: EastNews/Araldo di Crollalanza/Unimedia/STEPHANE DE SAKUTIN

Wszystko to prowadzi do konkluzji, że chcąc oglądać wysokie jakościowo filmy i seriale, musimy liczyć się z kosztami, jakie to ze sobą niesie. 

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformowało nas Biuro Prasowe Netflix: 

Cennik serwisu Netflix dostosowywany jest co jakiś czas do ciągle powiększającej się biblioteki, nowych funkcji oraz jeszcze lepszego komfortu użytkowania. Koszty subskrypcji zmieniają się obecnie w niektórych krajach, jednak nie dotyczy to Polski. Na ten moment Netflix nie planuje zmiany cen na naszym rynku.

Możemy być zatem spokojni, że póki co na naszym rodzimym rynku nic się nie zmieni.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.