Netflix podpisał ekskluzywny kontrakt z reżyserką "Wonder Woman". Wiemy, ile na tym zarobi

06.09.2019 11:14
Netflix podpisał ekskluzywny kontrakt z reżyserką "Wonder Woman". Wiemy, ile na tym zarobi Fot. DC ENTERTAINMENT/WARNER BROS. / Album/EAST NEWS

Patty Jenkins rozpoczyna współpracę z Netfliksem. Jak podaje serwis Variety, reżyserka "Wonder Woman" podpisała całkiem lukratywną umowę z gigantem streamingowym. 

Dzięki swojej pracy przy "Wonder Woman", Patty Jenkins stała się jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Jej dzieło o superbohaterce DC było sukcesem artystycznym i finansowym i wiele wytwórni zaczęło oferować Jenkins lukratywne propozycje współpracy. Jak podaje Variety, zwycięzcą okazał się Netflix, który podpisał z reżyserką kontrakt na 3 lata, który opiewa na około 10 milionów dolarów. 

Patty Jenkins zaczyna współpracę z Netfliksem

Netflix udostępnił oficjalne oświadczenie na temat współpracy, w którym Channing Dungey, wiceprezes ds. oryginalnych programów Netfliksa powitał Jenkins w jej nowej rodzinie:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Patty Jenkins w Netfliksie. Jej praca rozszerza granice, a ona sama z dumą i odwagą opowiada historie, które zostawiają niezapomniany odcisk na współczesnej popkulturze. Nie możemy się doczekać, by pomóc jej w realizacji nowych wspaniałych pomysłów.  

Na temat współpracy wypowiedziała się również sama zainteresowana. Jenkins jest bardzo podekscytowana perspektywą współpracy z Netfliksem:

Nie mogę się doczekać, by wybrać się na wspaniałą podróż do świata telewizji z taką grupą ludzi, których podziwiam. Ted, Cindy, Channing Peter, cała drużyno Netfliksa - nie mogę się doczekać, aż zabierzemy się do pracy!

Jenkins pracowała już nad serialem "I Am The Night" dla TNT, a także "Arrested Development", "Entourage" oraz "The Killing". Reżyserka pracuje obecnie "Wonder Woman 1984", czyli kontynuacją hitu z 2017 roku. W najnowszej produkcji powróci Gal Gadot w roli tytułowej oraz Chris Pine, który grał agenta Steve'a Trevora. Premiera produkcji jest planowana na czerwiec 2020 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.