30.03.2019 10:15

Netflix pokazał zwiastun horroru "The Silence", połączenia "Bird Box" i "A Quiet Place"

Reżyserem produkcji jest John R. Leonetti odpowiedzialny za 1. część "Annabelle", a w obsadzie znaleźli się m.in. Stanley Tucci i Kiernan Shipka, gwiazda "Chilling Adventures of Sabrina".

Kiernan Shipka w The Silence
foto: kadr ze zwiastuna The Silence

Już 10 kwietnia 2019 roku na Netfliksa trafi produkcja "The Silence", horror o dziwnych stworzeniach polujących na ludzi za pomocą słuchu. Głównymi bohaterami produkcji są 16-letnia dziewczyna Ally Andrews (w tej roli Kiernan Shipka) oraz jej rodzina z ojcem (Stanley Tucci) na czele. Nastolatka kilka lat wcześniej straciła słuch i po kataklizmie wraz z familią podróżuje do odległego schroniska. Niestety w międzyczasie na ich drodze pojawia się okrutny kult, który zamierza wykorzystać wyczulone zmysły dziewczyny.

The Silence - zwiastun nowego horroru Netfliksa

W zwiastunie mamy okazję przez chwilę zobaczyć owe potwory, które wyglądają jak duże i bardzo agresywne nietoperze. Na IMDb możemy przeczytać, że stwory przez lata ewoluowały i rozmnażały się pod ziemią, aż w końcu postanowiły nieco zmienić swoje menu i urozmaicić je ludzkim mięsem. Zobaczcie zwiastun "The Silence":

Po seansie łatwo zauważyć podobieństwa do "A Quiet Place" oraz "Bird Boxa". Wszystkie 3 filmy przedstawiały rodziny, które próbowały uciec przed dziwnymi stworami, a akcja produkcji była osadzona w świecie po ogromnej tragedii, w wyniku której życie straciły miliony ludzi. Do tego dodajmy jeszcze oczywiste podobieństwo między "The Silence" a "A Quiet Place" związane z tym, że w obydwóch filmach kreatury reagują na dźwięki.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Przeczytaj także Polecane Horrory: oparte na faktach, o duchach, wampirach, zombie, wilkołakach

The Silence - data premiery 

Tak jak wspomnieliśmy na początku - reżyserem jest John R. Leonetti, scenariusz napisali Shane i Carey Van Dyke. W rolach głównych wystąpili Kiernan Shipka i Stanley Tucci. Towarzyszą im: Miranda Otto, John Corbett, Kate Trotter i Kyle Breitkopf. Film trafi na Netfliksa już 10 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Netflix