18.09.2019 13:27

Netflix pokazał zwiastun nowego filmu na podstawie twórczości Stephena Kinga

Platforma streamingowa ostatnio zajęła się adaptowaniem mniej znanych i nieco niedocenianych książek Stephena Kinga - "In the Tall Grass" pasuje do tej kategorii idealnie.

In the Tall Grass
foto: kadr z filmu "In the Tall Grass"/Netflix

Stephen King napisał powieść wraz ze swoim synem Joe Hillem, który poszedł w ślady ojca i również został pisarzem horrorów. Netflix podążył ostatnim trendem panującym w Hollywood i postanowił przygotować adaptację dzieła mężczyzn w postaci filmu pełnometrażowego o tytule "In the Tall Grass". Efekty są nieco przerażające.

Zwiastun kolejnej adaptacji książki Stephena Kinga

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun "In the Tall Grass" we wtorek 17 września 2019 roku. Materiał przedstawia nam mocno pokręconą historię dotyczącą morderstwa i desperacji. Film skupi się na grupie ludzi zagubionych w tytułowej wysokiej trawie niedaleko ich farmy. Niedługo odkrywają, że zostali uwięzieni na polu. I chociaż nie mogą odnaleźć siebie nawzajem, to są niemalże pewni, że ktoś ich ciągle obserwuje.

Zobaczcie oficjalny zwiastun "In the Tall Grass":

Foto: materiały prasowe Warner Bros. Pictures
Foto: materiały prasowe Warner Bros. Pictures
Przeczytaj także Filmy "To" zarobiły już miliard dolarów, dołączając do grona najbardziej kasowych franczyz grozy

Netflix podzielił się również oficjalnym opisem fabuły "In the Tall Grass", który brzmi następująco:

"

Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga i Joe Hilla. Gdy rodzeństwo Becky i Cal słyszą dochodzący spośród wysokiej trawy głos małego chłopca, który wzywa pomocy, postanawiają mu pomóc. Po wejściu w pole zostają wciągnięci w świat złowieszczej mocy, która szybko ich dezorientuje i rozdziela. Odcięci od świata i niezdolni do wyrwania się tajemniczej sile Becky i Cal wkrótce odkrywają, że czasem lepiej jest pozostać zagubionym, niż dać się znaleźć. Scenariusz i reżyseria: Vincenzo Natali. "

Tak jak wspomniano w oficjalnym opisie produkcji, reżyserem i scenarzystą produkcji jest Vincenzo Natali. Producentami filmu są Steven Hobbs, Mark Smith, Jimmy Miller oraz M. Riley. W filmie wystąpią Harrison Gilbertson, Laysla De Oliveira, Avery Whitted, Will Buie Jr, Rachel Wilson i Patrick Wilson.

"In the Tall Grass" zadebiutuje 4 października 2019 roku jako część wydarzenia "Netflix and Chills", które platforma streamingowa zorganizowała z okazji Halloween. 

Zobacz także: Stephen King sprzedał studentom prawo do ekranizacji za 1 dolara

Tagi: Zwiastuny Netflix Stephen King