Netflix w 2018 roku osiągnie liczbę 700 produkcji oryginalnych

Natalia Hluzow
28.02.2018 11:54
Netflix w 2018 roku osiągnie liczbę 700 produkcji oryginalnych Fot. materiały prasowe Netflixa

Podczas poświęconej mediom konferencji dyrektor finansowy firmy Netflix podzielił się planami i osiągnięciami w temacie oryginalnych produkcji serwisu.

Netflix już w październiku 2017 roku poinformował, że w 2018 zamierza wydać aż 8 miliardów dolarów na produkcje oryginalne. Kwota ta nie jest niczym zadziwiającym, biorąc pod uwagę, jakie filmy i seriale zadebiutowały bądź zadebiutują w już w pierwszym kwartale tego roku. Wysokobudżetowy „Altered Carbon” o ambicjach, by zostać „Blade Runnerem 2049” platformy, „Anihilacja” z Natalie Portman i Oscarem Isaakiem w obsadzie czy „Outsider” z Jaredem Leto w roli głównej to tylko niektóre tytuły, którymi Netflix zaskakuje widzów już na początku 2018 roku. A przed nami jeszcze 10 miesięcy seryjnego oglądania produkcji najpopularniejszego serwisu streamingowego na świecie.

Produkcje oryginalne Netflixa - ile powstało do tej pory?

Podczas konferencji poświęconej mediom CFO Netflixa, David Wells, poinformował zgromadzonych, że firma osiągnie w tym roku zawrotną liczbę 700 oryginalnych seriali,  filmów i programów wyprodukowanych dla Netfliksa lub takich, które platforma posiada na wyłączność. W zbiór ten wliczone są wszystkie produkcje amerykańskie oraz zagraniczne, jak niemiecki „Dark”, duński serial „The Rain” czy niezatytułowany pierwszy polski serial Netfliksa w reżyserii Agnieszki Holland.

700 to gigantyczny wynik, jednak Netflix nie zamierza jednak na tym poprzestawać. Na pytanie, ile firma zamierza jeszcze wydać na własny kontent, Wells odpowiedział zdecydowanie, że nie istnieje taka magiczna linia. Nie istnieje też żadna filozofia firmy związana ze źródłami pozyskiwania „Netflix originals”. Wciąż będą to zarówno produkcje stworzone dla platformy, jak i wyłącznie przez nią dystrybuowane. Jak twierdzi Wells:

Ludzi nie obchodzi to, skąd pochodzą te historie. Zamierzamy mieć najlepszy kontent na rynku, ale niekoniecznie musimy tworzyć go sami.

Trzeba przyznać, że na razie serwis świetnie radzi sobie w dążeniu do swojego celu. Wśród jego produkcji oryginalnych znajdują się największe hity serialowe ostatnich lat, jak „House of Cards”, „Stranger Things”, „The Crown”, „Orange Is The New Black”, „Altered Carbon”, „Dark”, „Narcos”, „13 powodów” i wiele, wiele innych. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.