30.10.2018 14:41

Netflix przygotowuje dokument o życiu i karierze Prince’a

Amerykańska reżyserka i producentka, Ava DuVernay, zrealizuje film dokumentalny dla Netflix, który skupi się na życiu i twórczości zmarłego w 2016 roku Prince’a.

Prince film dokumentalny
foto: kadr z filmu "Purple Rain"

Jak donoszą zagraniczne media, już niebawem będziemy mogli przyjrzeć się historii Prince’a w filmie dokumentalnym Netfliksa. Projektem zajmie się Ava DuVernay, reżyserka nominowanej do Złotego Globu "Selmy", oscarowej "13. poprawki" i głośnej "Pułapki czasu".

Netflix: Powstaje dokument o historii Prince’a

Film dokumentalny na temat Prince’a powstaje w ramach pełnej współpracy ze spadkobiercami Prince’a, którzy udostępnią twórcom wywiady, materiały archiwalne, zdjęcia i dostęp do licznych informacji na temat artysty, w tym do niepublikowanych wcześniej treści. Kilkuczęściowy dokument ma obejmować całe życie Prince’a. Ava DuVernay czuje się zaszczycona, że to właśnie jej powierzono ten projekt. Jak powiedziała w rozmowie z Deadline:

"

Prince był geniuszem. Jedyny sposób, w jakim mogę zrobić o nim film, to stworzyć go z miłością. I wielką dbałością. Jestem zaszczycona, że mogę to zrobić i wdzięczna z powodu zaufania, jakim obdarzyli mnie spadkobiercy. "

Wybór Avy DuVernay na realizatorkę filmu nie jest pomysłem samych spadkobierców. Jak potwierdziły źródła portalu Deadline, zanim odszedł Prince, sam kontaktował się z reżyserką, by nawiązać z nią współpracę. Oboje od lat angażowali się bowiem w walkę z nierównościami rasowymi w Stanach Zjednoczonych (co DuVernay czyni zresztą do dziś).

Śmierć Prince’a

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w swoim domu w Paisley Park. 2 czerwca 2016 w oświadczeniu prasowym biura koronera hrabstwa Anoka poinformowano, że wokalista przypadkowo przedawkował fentanyl.

Natalia Hluzow
Tagi: Prince News Netflix