11.06.2019 08:32

Netflix przygotuje filmową adaptację gry "The Division". W rolach głównych Jake Gyllenhaal i Jessica Chastain

Netflix poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych, że przejął prawa do ekranizacji gier z serii "Tom Clancy's The Division" od Ubisoftu. Ogłoszono nazwiska gwiazd, które wystąpią w filmie. Wiemy też, kto wyreżyseruje produkcję.

The Division
foto: materiały prasowe

Netflix sugerował przed targami E3, że będzie w pewien sposób obecny na najważniejszym święcie graczy - jednym z przykładów tej obecności jest informacja o tym, że gigant przejął prawa do ekranizacji gry "The Division". Fabuła produkcji jest osadzona na Manhattanie, który dopadł wirus dziesiątkujący ludzkość. Ci którzy przetrwali są zmuszeni do eksploracji i ciągłej walki nie tylko z przyrodą, ale również innymi przetrwałymi. 

The Division - powstanie film na podstawie gry

"The Division" spotkało się z dobrymi ocenami ze strony krytyków i graczy, a sukces komercyjny spowodował, że produkcja doczekała się kontynuacji (zatytułowanej po prostu "The Division 2"). Fabuła i świat przedstawiony w produkcji Ubisoftu tak bardzo spodobał się Netfliksowi, że platforma postanowiła zatrudnić do pracy nad adaptacją znanych i szanowanych twórców - reżyserem "The Division" jest David Leitch ("Deadpool 2", "John Wick", czy nadchodzący "Hobbs & Shaw"), a głównych bohaterów w filmie zagrają Jake Gyllenhaal i Jessica Chastain.

Netflix potwierdził informację na targach E3, a następnie na swoich mediach społecznościowych, udostępniając pierwszą grafikę promocyjną "The Division" i dzieląc się ogólnym zarysem fabuły nadchodzącej produkcji:

"

Reżyser David Leitch, Jessica Chastain i Jake Gylenhaal przeniosą "The Division" Ubisoftu na Netfliksa. To będzie osadzony na Manhattanie film akcji rodem z twórczości Toma Clancy'ego, którą kochacie. Przerażone wirusem miasto nie oferuje czegoś takiego, jak "drugie szanse". "

Kit Harrington w SNL
Kit Harrington w SNL
Przeczytaj także Gwiazda „Gry o tron” w filmie wyśmiewającym Tom Clancy's The Division 2

The Division - data premiery filmu

Niestety, nie znamy więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego filmu Netfliksa. Nie jest to jednak pierwsza próba przeniesienia marki Ubisoftu na duży ekran - w 2016 zadebiutował film "Assassin's Creed", który mimo znakomitej obsady (m.in. Michael Fassbender, Marion Cotillard i Jeremy Irons) i dobrego reżysera (Justin Kurzel, który pracował z Fassbenderem i Cotillard przy "Makbecie") okazał się klapą finansową i zgarnął bardzo słabe oceny od krytyków i widzów. 

Pozostaje mieć nadzieję, że "The Division" wywoła dużo lepsze reakcje. Data premiery filmu pozostaje nieznana. 

Tagi: Gry