Netflix skasował "Daredevila". Czy to koniec seriali Marvela na platformie streamingowej?

Sergiusz Kurczuk
30.11.2018 09:37
Charlie Cox jako Daredevil|undefined Fot. materiały promocyjne

Po trzech sezonach Netflix zakończył jeden ze swoich największych hitów - serial "Daredevil". Co z "Punisherem" i "Jessicą Jones"?

W 2015 roku Netflix stworzył pierwszy serial we współpracy z Marvel Entertainment. Był to oczywiście "Daredevil" z Charlie Coxem w roli głównej. Produkcja stała się wielkim hitem i przez wiele miesięcy traktowano ją jako flagowy tytuł platformy streamingowej. Sukces spowodował, że powstały kolejne seriale o superherosach - "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist", i "Punisher". W końcu w 2017 roku historie bohaterów połączono w serialu "Defenders". Niestety kolejne produkcje nie trzymały już wysokiego poziomu pierwszego sezonu "Daredevila". W październiku 2018 roku zadebiutował 3 sezon serialu, który wrócił do korzeni i zdobył wysokie noty krytyków oraz widowni. Jeśli czekacie na kontynuację, to srogo się rozczarujecie. Przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że praca nad "Daredevilem" została zakończona.

"Daredevil" na Netflix - nie będzie 4. sezonu serialu

Informacje jako pierwszy podał serwis Deadline. Włodarze stacji ogłosili, że produkcja została skasowana.

Jesteśmy niezmiernie dumni z ostatniego i zarazem finałowego sezonu serialu. Chociaż wiemy, że to bolesne dla fanów, wierzymy, że najlepiej dla serii zamknąć ją w wielkim stylu. Dziękujemy shworunnerowi Erikowi Olesonowi, scenarzystom serialu, całej ekipie i znakomitej obsadzie, między innymi Charliemu Coxowi, czyli samemu Daredevilowi oraz jesteśmy wdzięczni fanom, którzy wspierali serial przez te wszystkie lata. Chociaż serial się skończył, trzy powstałe sezonu nadal będą dostępne na serwisie w kolejnych latach, a postać Daredevila będzie żyła w kolejnych przedsięwzięciach Marvela.

Na Twitterze serialu pojawiła się pokrzepiająca wiadomość dla fanów z głównymi bohaterami w rolach głównych.Trudno powiedzieć, jak należy ją interpretować.

Przyczyną zakończenia "Daredevila" miały być "napięte" stosunku Netfliksa z Marvelem oraz "nieporozumienia artystyczne". To nie pierwszy raz w 2018 roku, kiedy z Netfliksa znika serial o superbohaterach Marvela. Wczesną jesienią skasowano siostrzane produkcje - "Luke'a Cage'a" i "Iron Fista". 

Netflix - co czeka pozostałe seriale o superbohaterach Marvela?

Serial "Defenders" okazał się taką klapą, że Netflix od razu zapowiedział, że nie zamierza go kontynuować. Fani mieli jednak nadzieję, że solowe serie utrzymają się na platformie przez kolejne parę sezonów. Obecnie przy życiu pozostały jedynie produkcje "Jessica Jones" i "Punisher". Trudno jednak powiedzieć, czy otrzymamy kolejne sezony niepoprawnej pani detektyw i antybohatera, wymierzającego sprawiedliwość na własną rękę. Prawdopodobnie zniknięcie superberohaterskich produkcji Netfliksa jest związane z powstająca platformą streamingową Disneya, który posiada prawa do większości postaci z Marvel Comics. Disney+ ma wystartować w roku 2019 i jednym z głównych atrakcji ma być mini serwis tematyczny poświęcony wyłącznie produkcjom na podstawie komiksów Marvela.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.