Netflix stworzy film i serial na podstawie komiksu Keanu Reevesa. Kiedy zobaczymy adaptację "BRZRKR"?

23.03.2021 11:24
Keanu Reeves Fot. Invision/Invision/East News

Keanu Reeves połączy siły z Netflix. Platforma zajmie się adaptacją komiksu "BRZRKR". Powstanie film oraz serial anime. Aktor wystąpi w obu produkcjach.

Już niebawem Netflix przeniesie komiks Keanu Reevesa pod tytułem "BRZRKR" na mały ekran. Wszystko za sprawą powstających adaptacji - filmu pełnometrażowego i serialu anime opowiadających o nieśmiertelnym wojowniku.

"BRZRKR" - Netflix stworzy serial i film na podstawie komiksu Keanu Reevesa

W połowie 2020 roku pojawił się pomysł na to, by uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie Keanu Reeves pojawił się w kolejnym medium - komiksie. I tak kilka miesięcy później światło dzienne ujrzała seria wydawnictwa Boom! Studios zatytułowana "BRZRKR". Śledzimy w niej losy nieśmiertelnego wojownika, wyglądającego jak John Wick, który bierze udział w różnego rodzaju bataliach na przestrzeni wieków. Za komiks odpowiadają sam Reeves, Matt Kindt oraz Ron Garney.

Polecamy

Jak donosi The Hollywood Reporter, Netflix nawiązał współpracę z Boom! Studios w celu powołania do życia adaptacji komiksu. Reeves nie tylko zagra w zapowiedzianym filmie i jego spin-offie anime, ale również będzie jednym z producentów przedsięwzięć. Dołączą do niego Ross Richie i Stephen Christy z Boom! Studios oraz Stephen Hamel z Company Films. Funkcję producenta wykonawczego będzie pełnił natomiast Adam Yoelin.

Polecamy

Komiks składał się będzie z 12 zeszytów. Film i serial animowany mają pogłębić uniwersum przedstawione w papierowym oryginale. Reeves odpowiada za koncepcję serii. Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły "BRZRKR".

"BRZRKR" to brutalna i spektakularna saga o trwającej 80 000 lat walce nieśmiertelnego wojownika na przestrzeni wieków. Człowiek znany jedynie jako B - pół-śmiertelnik, pół bóg, jest przeklęty i zmuszony do przemocy… nawet kosztem swojego zdrowia psychicznego. Ale podczas wędrówki po ziemi trwającej stulecia być może B w końcu znalazł schronienie - pracuje dla rządu USA i toczyć bitwy zbyt gwałtowne i niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian B otrzyma to, czego pragnie - prawdę o jego niekończącej się, przesiąkniętej krwią egzystencji… i o tym, jak ją zakończyć.

Na razie do sprzedaży trafił pierwszy numer komiksu, który okazał się hitem. W ciągu kilkunastu dni od premiery sprzedało się ponad 600 tysięcy kopii debiutanckiego zeszytu. Jest to jeden z pierwszych od wielu lat tego typu sukcesów w branży komiksowej. Nic więc dziwnego, że Netflix postanowił wykorzystać popularność serii i powołać do życia jej adaptację.

Polecamy

"BRZRKR" - kiedy premiera filmu i serialu na podstawie komiksu?

Na razie nie zaradzono, kiedy możemy spodziewać się filmowej i serialowej wersji "BRZRKR". Zapewne realizacja adaptacji zajmie trochę czasu, bo jest na wczesnym etapie prac. Fani Keanu Reevesa mogą jednak czekać na drugi zeszyt jego komiksu. Aktor powróci też niebawem w roli Neo w czwartej części "Matrixa". Wiosną 2021 roku ruszają również zdjęcia do czwartej części "Johna Wicka".

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.