Netflix stworzy filmy i seriale na podstawie „Opowieści z Narnii”

Kamil Kacperski
04.10.2018 08:23
Netflix stworzy filmy i seriale na podstawie „Opowieści z Narnii” Fot. kadr z wideo

Informacja jest dość ciekawa, zwłaszcza, że jeszcze niedawno mieliśmy okazję zobaczyć trzy filmy na podstawie twórczości C.S. Lewisa, a w przygotowaniu był czwarty. Nie mniej, o sprawie na Facebooku poinformował sam Netflix.

Netflix przejął prawa do adaptacji filmowych i serialowych „Opowieści z Narnii”, czyli serii książek opowiadających o magicznej krainie Narnii. Na sagę składało się 7 części, skupiających się głównie na postaci Aslana oraz rodzeństwie Pevensie (Piotr, Łucja, Edmund i Zuzanna). Tytuł doczekał się niedawno wersji filmowej - w 2005 roku światło dzienne ujrzała adaptacja 1. części, czyli „Lew, Czarownica i Stara szafa”, a potem mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze „Księcia Kaspiana” oraz „Podróż Wędrowca do Świtu”. W planach było również przeniesienie na duży ekran 4. książki Lewisa, zatytułowanej „Srebrne Krzesło”.

Fani tejże serii filmowej mogą być zawiedzeni, ale dla reszty, przejęcie praw do „Opowieści z Narnii” przez Netfliksa będzie raczej dobrą wiadomością. Na temat zakupu wypowiedział się szef Działu Kontentu w Netfliksie, Ted Sarandos:

„Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa rezonują z całymi generacjami czytelników na świecie. Rodziny zakochały się w takich postaciach, jak Aslan oraz całym świecie Narnii i jesteśmy podekscytowani, że będziemy dla nich domem przez najbliższe lata. 

Opowieści z Narnii trafią na Netfliksa

Netflix planuje przygotować „narnijskie uniwersum” - w planach są nie tylko filmy, ale również seriale na podstawie twórczości C.S. Lewisa. Wszystkim będą zarządzali producenci: Mark Gordon, Douglas Gresham oraz Vincent Sieber. W informacji prasowej przeczytać możemy również, że platforma nabyła prawa do wszystkich 7 książek o Narnii.

Na temat przejęcia praw wypowiedział się Douglas Gresham, który jest również pasierbem C.S. Lewisa. Mężczyzna nie mógł ukryć swojej radości:

Wiedza o tym, że ludzie chcą zobaczyć więcej Narnii, jest wspaniała. A dzięki zaawansowanej technologii możemy „ożywić” narnijskie przygody i pokazać je całemu światu. Netflix wydaje się być najlepszym medium do tego, by osiągnąć ten cel i nie mogę się doczekać, aż wspólnymi siłami zaczniemy pracę. 

Na razie nie wiemy, kiedy ruszą pracę nad serialami i filmami z serii „Opowieści z Narnii”. Jeżeli twórcy narzucą naprawdę wysokie tempo pracy, to produkcji o narnijskim świecie możemy się spodziewać najwcześniej pod koniec 2019 albo na początku 2020 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.