Netflix szykuje ekranizację horroru Stephena Kinga z gwiazdą „Westworld” w obsadzie

Natalia Hluzow
09.05.2018 14:32
Netflix szykuje ekranizację horroru Stephena Kinga z gwiazdą „Westworld” w obsadzie Fot. AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Kolejna książka Stephena Kinga doczeka się ekranizacji. Tym razem będzie to „In the Tall Grass”, który trafi na ekran za sprawą platformy streamingowej Netflix.

Stephen King bezsprzecznie należy do grona autorów, których książki są najczęściej adaptowane. Słynne „Lśnienie”, „Carrie” czy „To” są tylko wierzchołkiem góry składającej się z dziesiątek filmów, seriali, musicali i innych form opartych na prozie współczesnego mistrza grozy. Po kolejny tekst autora sięgnął właśnie Netflix.

„In the Tall Grass” Kinga i Hilla kolejnym filmem Netfliksa

„In the Tall Grass” to nowela Stephena Kinga, którą autor napisał wspólnie ze swoim synem, Joe Hillem. Wydany w 2012 roku horror opowiada o parze nierozłącznego rodzeństwa – Becky i Calu.

Kiedy Becky będąc w II klasie college’u dowiaduje się, że jest  w ciąży, rodzice skłaniają ją, by wyjechała do wujostwa na wieś i pozostała tam do porodu. Jej ukochany brat, Cal, postanawia wyjechać razem z nią. Po kilku dniach podróży rodzeństwo zatrzymuje się przy polu, z którego dochodzi głos wołającego o pomoc dziecka. Cal postanawia wejść w wysoką trawę, by odnaleźć źródło i przyczynę płaczu małego Tobina, co – jak można podejrzewać – okaże się tragiczne w skutkach.

„In the Tall Grass” – obsada i twórcy

Netflix prowadzi obecnie rozmowy z Jamesem Marsdenem, aktorem wcielającym się w Teddy’ego w serialu „Westworld”, który w nowej produkcji miałby zagrać Cala. Film wyreżyseruje Vincenzo Natali („Cube”) na podstawie własnego scenariusza. Zdjęcia do „In the Tall Grass” mają rozpocząć się latem 2018 roku w Toronto.

Aktualnie na różnych etapach produkcji znajdują się także ekranizacje „Smętarza dla zwierzaków”, 2. części „To” oraz seriale na podstawie „Castle Rock”, „Bastionu” i „Mrocznej wieży”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.