Netflix tworzy film o Gundamach. Przygotuje go reżyser "Konga: Wyspy czaszki"

13.04.2021 11:17
Netflix tworzy film o Gundamach. Przygotuje go reżyser "Konga: Wyspy czaszki" Fot. @yoshi115t/Newsflash/EuroPics/East News

Legendary Pictures przez kilka ostatnich lat prezentował światu filmy o Godzilli i Kongu. Dlatego niedziwne, że jeden z ich sprawdzonych twórców stworzy produkcję o wielkich japońskich robotach, Gundamach.

Netflix stworzy film o Gundamach

Czas na zabawę. Netflix i Legendary Pictures tworzą film "Gundam" na podstawie jednej z najpopularniejszych mang i serialu anime w historii. Projekt został ogłoszony przez Netfliksa w oficjalnym oświadczeniu. Dowiedzieliśmy się, że to Netflix będzie dystrybuował produkcję Legendary Pictures, a Jordan Voigt-Robers (reżyser "Konga") będzie reżyserem filmu.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu:

Zabierzcie swoje stroje Mobile! Jordan Vogt-Roberts wyreżyseruje i wyprodukuje pierwszy aktorski film Legendary o Gundamach dla Netflix!

Polecamy

Plany na temat aktorskiego filmu o Gundamach pojawiły się już w 2019 roku, kiedy firma Sunrise podsumowała swoją współpracę z Legendary przy serii "Pacific Rim" i uznała ją za sukces. Niedługo potem pojawiły się pierwsze dyskusje na temat potencjalnej filmowej adaptacji tej marki.

Jak podaje Deadline, Brian K. Vaughan ma napisać scenariusz do filmu o Gundamach. Tak jak wspomnieliśmy, Vogt-Roberts wyreżyseruje i wyprodukuje film. Wiemy, że artysta ma również w planach filmową adaptację "Metal Gear Solid" z Oscarem Isaaciem w roli głównej.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.