21.06.2017 17:08

Netflix tworzy interaktywne produkcje. Zadecydujesz o losach bohaterów

W serwisie streamingowym mają pojawić się seriale i filmy oryginalne, na które widz będzie miał wpływ w trakcie oglądania. Szykuje się rewolucja?

Netflix tworzy interaktywne produkcje. Zadecydujesz o losach bohaterów
foto: kadr z wideo

Netflix ma zamiar umożliwić twórcom miejsce do publikowania interaktywnych dzieł. Funkcjonowanie w internecie daje inne możliwości niż tradycyjne kino i pozwala na wdrażanie innowacyjnych formatów.

Tak o nowym projekcie opowiedziała Carla Engelbrecht Fisher, dyrektor działu ds. innowacyjności produktu w firmie Netflix:

"

Ostatnio dużo pracowaliśmy nad uwielbianymi, pełnymi przygód tytułami: „Przygody Kota w butach” i „Buddy Błyskawica”. Do naszego projektu dołączyli również ich niezwykle kreatywni twórcy, firmy DreamWorks Animation Television, American Greetings Entertainment i Stoopid Buddy Stoodios. Przez cały czas szukaliśmy czegoś kompletnie nie z tej bajki. Postawiliśmy sobie cel: stworzyć w serwisie Netflix coś zupełnie nowego, co wykracza poza konwencjonalną narrację i pozwala widzowi w zupełnie nowy sposób zaangażować się w opowieść. "

Serwis nim podjął się realizacji swojej wizji postanowił przeprowadzić ankietę wśród widzów. Stąd była pewność, że pomysł spotkał się z ogólną akceptacją i zaciekawieniem użytkowników. Badanym rodzicom spodobało się to, że ich dzieci będą mogły podejmować decyzje i w pewien sposób zasiądą na krześle reżysera.

Dlaczego pytano o zdanie właśnie rodziców? Wyjaśniła to Carla Engelbrecht Fisher:

"

Zaczęliśmy od programów dla dzieci, bo najmłodsi chętnie „bawią się” ze swoimi bohaterami i lubią korzystać z ekranów dotykowych. Często nawet mówią do ekranu, zupełnie jakby postaci z bajek mogły je usłyszeć. Teraz zamiast monologu możliwy jest dialog. W tym wszystkim chodzi o znalezienie odpowiednich historii — i autorów — dzięki którym z tych rozbudowanych opowieści powstanie wciągająca narracja. "

Pierwszą produkcją umożliwiającą decydowania o losach, jakie spotkają bohaterów jest animacja „Kot w Butach: Uwięziony w baśni” z bohaterem znanym z filmów z serii „Shrek”. Swoją interaktywną wersję otrzyma również seria dla najmłodszych „Buddy Thunderstruck”. Pierwsza z wymienionych pozycji jest już dostępna w serwisie.

Poniżej prezentujemy wideo, w którym możecie się dowiedzieć o pomyśle Netfliksa:

Z nowej funkcji możecie korzystać w aplikacji Netflix na urządzeniach z iOS i SmartTV.

Co sądzisz o pomyśle Netfliksa?

Robert Skowronski
Tagi: News