17.12.2019 16:02

Netflix tworzy serial o kulisach powstawania Spotify. Kiedy premiera?

Główną inspiracją dla serialu o Spotify ma być książka "Spotify Untold" autorstwa szwedzkich dziennikarzy Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. Projekt na razie nie ma tytułu. 

Netflix tworzy serial o kulisach powstawania Spotify. Kiedy premiera?
foto: shutterstock.com

Netflix zapowiedział powstanie nowego serialu dokumentalnego. Nowa produkcja będzie miała zaledwie kilka odcinków i skupi się na historii powstawania serwisu Spotify, który w ciągu kilku lat stał się jedną z największych firm w branży rozrywkowej i jednocześnie spowodował rewolucję na rynku muzycznym - zwłaszcza wśród odbiorców.

Powstaje serial o historii Spotify

Jak podaje The Hollywood Reporter, nowa produkcja na razie nie ma tytułu i powstanie na podstawie książki "Spotify Untold" napisanej przez szwedzkich dziennikarzy biznesowych, Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. Dla przypomnienia - twórcami serwisu są Daniel Ek i Martin Lorentzon, którzy uruchomili Spotify w 2006 roku. Od tamtego czasu panowie doprowadzili firmę na szczyty popularności i byli pionierami w rewolucji streamingowej. 

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Podsumowanie roku 2019 na Spotify. Czego najczęściej słuchali Polacy?

Producentem serialu dokumentalnego jest firma Yellow Bird UK, która jest dywizją Banijay. Program powstanie w języku szwedzkim i angielskim. Producentką wykonawczą jest Berna Levin, natomiast Per-Olav Sorensen został wybrany na reżysera niezatytułowanego projektu.

Levin powiedziała w oficjalnym oświadczeniu, iż:

"

Jest to historia o tym, jak mała grupka Szwedów z przemysłu technologicznego zmieniła muzykę - tego jak jej słuchamy i jak ją tworzymy. To historia nie tylko o tym, jak zmieniły się nasze życia w ciągu ostatniej dekady, ale także o walce o kulturalny i finansowy wpływ w globalizacyjnym, cyfrowym świecie. "

Niestety, data premiery serialu o Spotify pozostaje tajemnicą. 

Zobacz także: Playlista Spotify z najgorszymi utworami do uprawiania seksu stała się hitem internetu

Tagi: News Netflix Spotify