16.10.2019 13:02

Netflix wyprodukuje ekranizację "365 dni". Platforma została koproducentem "polskiego Greya"

Gigant streamingowy został koproducentem ekranizacji książki Blanki Lipińskiej, okrzykniętej mianem "polskiego Greya".

Foto: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ eastnews
Foto: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ eastnews

Blanka Lipińska robi zawrotną karierę. Zbiła już fortunę na serii bestsellerowych powieści erotycznych, a już wkrótce na ekrany kin trafi ekranizacja pierwszej z nich. Co więcej, okazuje się, że w produkcję filmu zaangażował się międzynarodowy gigant streamingowy - sam Netflix

Netflix wyprodukuje "polskiego Greya"

"365 dni" to pierwsza część z serii opowiadającej o miłości Laury i Massimo. Książka okrzyknięta została polską odpowiedzią na "50 twarzy Greya", choć wydawca określa ją mianem połączenia książki E.L. James z "Ojcem chrzestnym" Mario Puzo. Jest to historia młodej dziewczyny, która wraz z przyjaciółmi udaje się na wakacje na Sycylię. Na miejscu zostaje uprowadzona przez bossa sycylijskiej mafii. Mężczyzna okazuje się jednak prawdziwym romantykiem i postanawia więzić dziewczynę przez 365 dni, by wzbudzić w niej miłość (lub jak kto woli syndrom sztokholmski).

10 filmów o seksie ostrzejszych od serii o Greyu
10 filmów o seksie ostrzejszych od serii o Greyu
Przeczytaj także 10 filmów o seksie ostrzejszych od serii o Greyu

Za reżyserię filmu odpowiada Maciej Kawulski, współwłaściciel federacji KSW i od niedawna reżyser. To on podzielił się z fanami informacją, że Netflix został koproducentem filmu "365 dni". Rewelacje potwierdziła autorka książki, w swojej relacji na Instagramie. 

"

Albo grubo, albo wcale! [...] Jednym z koproducentów, tak jak zdradził mój wspólnik i mentor Maciek Kawulski, przy filmie "365 dni" jest międzynarodowy gigant Netflix! I co? Można? Można! "

"365 dni" - kiedy premiera?

O samym filmie na obecną chwilę wiemy niewiele. Blanka Lipińska zdradziła swoim fanom, że większość ról w filmie została obsadzona, nie znamy jednak konkretnych nazwisk. Autorka zdementowała pogłoski o angażu Mikołaja Roznerskiego do roli Massimo. Pojawiły się jednak informacje, że rolę otrzymał rodowity Włoch, Michele Morrone. Film "365 dni" trafi na ekrany kin 14 lutego 2020 roku

Zobacz też: Którą postacią z "Pięćdziesięciu twarzy Greya" jesteś? [QUIZ]

Planujesz obejrzeć ekranizację "365 dni"?

Tagi: Film News Netflix polskie filmy 365 dni