01.10.2020 08:52

Netflix zapowiedział pośmiertny film Chadwicka Bosemana. Oto ostatnia rola gwiazdora Marvela

Ostatnia rola Chadwicka Bosemana to występ w filmie "Ma Rainey’s Black Bottom". Netflix zaprezentował pierwsze kadry z nadchodzącej produkcji.

Chadwick Boseman
foto: Invision/Invision/East News

Wraz z końcem sierpnia 2020 roku światem wstrząsnęła informacja o zaskakującej śmierci Chadwicka Bosemana. 43-letni gwiazdor "Black Panthera" odszedł w wyniku komplikacji spowodowanych rakiem okrężnicy, z którym zmagał się w sekrecie od 2016 roku. Zanim zmarł zagrał w swoim ostatnim filmie - produkcji Netfliksa "Ma Rainey’s Black Bottom". Platforma podzieliła się kadrami z nadchodzącej produkcji.

Chadwick Boseman w pośmiertnej roli w "Ma Rainey’s Black Bottom"

Nagła śmierć Bosemana zasmuciła przedstawicieli przemysłu filmowy, fanów Marvela oraz osoby kojarzące aktora z innych filmów.

"Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi
"Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi
Przeczytaj także "Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi

Mimo choroby gwiazdor przygotowywał się do drugiej części "Black Panthera", ale w międzyczasie grał również w innych produkcjach. Jedną z nich jest "Ma Rainey’s Black Bottom". Premiera filmu miała odbyć się jakiś czas temu, ale szefowie Netfliksa uznali, że w okolicznościach śmierci Bosemana, należy przesunąć debiut filmu na późniejszy termin. Tak też się stało. Miesiąc po śmierci aktora zdecydowano się jednak zapowiedzieć "Ma Rainey’s Black Bottom", zamieszczając w internecie pierwsze kadry z filmu.

"

Oto pierwsze kadry z filmu "Ma Rainey’s Black Bottom" w reżyserii George'a C. Wolfe'a z Violą Davis i Chadwickiem Bosemanem w rolach głównych opartego na nagradzanej sztuce Augusta Wilsona. "

Akcja nadchodzącej produkcji rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Chicago. Oparty na faktach film opowiada o życiu i twórczości Gertrude "Ma" Rainey - jednej z pierwszych w historii USA afroamerykańskich wokalistek bluesowych. Piosenkarka był również znana pod pseudonimem "Mother of the Blues", czyli "Matka bluesa".

Chadwick Boseman (Black Panther)
Chadwick Boseman (Black Panther)
Przeczytaj także Powstał poruszający mural upamiętniający Chadwicka Bosemana

"Ma Rainey’s Black Bottom" - kiedy premiera na Netflix?

W tytułową bohaterkę filmu George'a C. Wolfe'a wcieliła się Viola Davies. Oprócz pośmiertnej roli Bosemana, który zagrał Levee'a w "Ma Rainey’s Black Bottom" zobaczymy również Glynna Turmana, Colmana Domingo, Michaela Pottsa, Taylour Page, Jonny'ego Coyne'a, Jeremy'ego Shamosa i Dusana Browna. Tytuł trafi na Netflix 18 grudnia 2020 roku.

Netflix w październiku będzie nas straszył. Oto lista nowości na nadchodzący miesiąc
Netflix w październiku będzie nas straszył. Oto lista nowości na nadchodzący miesiąc
Przeczytaj także Netflix w październiku będzie nas straszył. Oto lista nowości na nadchodzący miesiąc

Czekasz na ten film?

Zobacz też: Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"

Tagi: Black Panther Netflix Marvel Chadwick Boseman