Netflix zwolnił ponad 300 pracowników. Wszystko przez utratę popularności serwisu

Kamil Kacperski
27.06.2022 14:20
Netflix zwolnił ponad 300 pracowników. Wszystko przez utratę popularności serwisu Fot. materiały prasowe/Netflix

Ilość platform streamingowych w 2022 roku staje się przytłaczająca, więc podczas gdy jedni odnoszą sukcesy (HBO Max i Disney+), inni notują porażki - te kończą się natomiast zwolnieniem z pracy ponad 300 osób.

Netflix zwolnił ponad 300 osób z powodu spadku subskrypcji

Netflix zwalnia pracowników. Z powodu słabych wyników na giełdzie, szefowie giganta VOD szukają sposobów na kolejne cięcia kosztów. Zdecydowano się więc ponownie na masowe zwolnienia i tym razem gigant VOD zdecydował się wyrzucić z pracy 300 pracowników. Powodem spadek liczby subskrypcji i wynikający z niego spadek wartości giełdowej - szefowie platformy próbują więc ciąć koszty.

Polecamy

Jak podają dziennikarze portalu Variety, sytuacja wynika bezpośrednio ze słabych wyników pierwszego kwartału 2022 roku. Jak może pamiętacie, wówczas Netflix - po raz pierwszy od dziesięciu lat - zanotował spadek liczby subskrypcji.

Informacja ta wstrząsnęła wynikami giełdowymi spółki, które od razu znacząco spadły. Jak podaje Variety obecna wartość firmy na amerykańskiej giełdzie spadła o ponad 70% względem początku roku. W czwartek 23 czerwca akcje firmy były notowane po 180 dolarów - natomiast na początku stycznia jej cena wynosiła aż 600 dolarów.

Powodem tego stanu rzeczy jest zwiększona konkurencja na rynku. W samych Stanach Zjednoczonych w ostatnich miesiącach pojawiło się dwóch kolejnych dużych graczy - Peacock od NBCUniversal i Paramount+ od Paramount, a prym nadal wiodą Amazon Prime, HBO Max oraz Disney+.

Polecamy

Te dwa ostatnie serwisy nareszcie trafiły też w 2022 roku do Europy Środkowo-Wschodniej - w pierwszym tygodniu do polskiej wersji usługi Disney+ zapisały się podobno dwa miliony nowych użytkowników.

Masowe zwolnienia w Netflixie dotyczą na razie amerykańskiego oddziału firmy. Serwis wciąż jest międzynarodową megakorporacją, która ma biura na całym świecie i zatrudnia około 11 tysięcy ludzi.

Polecamy
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.