Antonio Banderas zostanie przeciwnikiem „Nowych mutantów”

Natalia Hluzow
03.04.2018 15:20
Antonio Banderas zostanie przeciwnikiem „Nowych mutantów” Fot. kadr z wideo; materiały prasowe

Opóźniony o ponad rok film o nowych mutantach z uniwersum X-Men otrzymał nowego złoczyńcę. Wieść niesie, że wcieli się w niego sam Antonio Banderas.

Film o kolejnym pokoleniu mutantów zapowiadano już w 2015 roku. „The New Mutants” miał być pierwszym filmowym horrorem o superbohaterach, co potwierdził pierwszy zwiastun filmu zaprezentowany w październiku 2017 roku.

Kiedy do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni, okazało się, że nie zobaczymy go jednak 13 kwietnia 2018, lecz niecały rok później, w lutym 2019. Przyczyną przesunięcia daty premiery miała być chęć nadania filmowi jeszcze straszniejszego charakteru. Niedawno dowiedzieliśmy się, że lutowa data również jest nieaktualna i że „Nowi Mutanci” trafią na ekrany dopiero w sierpniu 2019. Ponadto, okazuje się, że w serii pojawi się też nowy czarny charakter.

Antonio Banderas złoczyńcą w „The New Mutants”

Portal The Tracking Board informował jakiś czas temu, że w scenie po napisach końcowych ma pojawić się Jon Hamm jako Mister Sinister. Po pierwszych pokazach testowych okazało się jednak, że bohater nie wywołuje zamierzonego efektu i postanowiono zastąpić go innym złoczyńcą. Póki co nie wiadomo jeszcze, którego z czarnych charakterów Marvela zobaczymy na ekranie, jednak zagraniczne źródła podają zgodnie, że wcieli się w niego Antonio Banderas.

Rola hiszpańskiego gwiazdora w „The New Mutants” ma być niezbyt duża i stanowić jedynie zapowiedź spotkania ze złoczyńcą w 2. odsłonie serii. Przypomnijmy, że reżyser filmu, Josh Boone, od początku zapowiadał, że planuje stworzyć trylogię powiązaną z główną serią filmów o mutantach. Fakt, że do scenki zapowiadającej 2. część zaangażowano Banderasa, pozwala sądzić, że plany te się nie zmieniły i mimo opóźnień wciąż mamy szanse zobaczyć 3 filmy o nowych mutantach.

„The New Mutants” – co opóźniło premierę?

Jak wynika z raportu przygotowanego przez The Tracking Board, duży wpływ na opóźnienie „The New Mutants” miała premiera filmu „To”.

Scenariusz Josha Boone’a i Knate’a Lee był napisany z myślą o stworzeniu horroru, jednak wytwórnia Fox z obawy, że film nie załapie się przez to do kategorii PG-13, coraz bardziej ugrzeczniała produkcję. I właśnie wtedy, gdy film dla młodzieży z elementami grozy był już niemal gotowy, na ekrany wkroczyła pierwsza część ekranizacji powieści „To” i udowodniła, że pełnoprawny horror może stać się blockbusterem.

Szybko zmontowano więc zwiastun tak, by zapowiadał naprawdę straszny film. A kiedy okazało się, że taka zapowiedź „Nowych mutantów” bardzo spodobała się fanom, zdecydowano się nie tylko przemontować film, lecz nakręcić go niemal od nowa – tak jak Boone planował zrobić to od samego początku.

Ostatecznie premiera „The New Mutants” została zapowiedziana na 2 sierpnia 2019 roku. Wcześniej zobaczymy, również opóźnioną, czwartą część głównej serii X-Men pt. „Dark Phoenix”, której nowa data premiery to 14 lutego 2019. 18 maja 2018 zadebiutuje natomiast sequel uwielbianego „Deadpoola”. Ku zaskoczeniu fanów, również z polskim dubbingiem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.