Antonio Banderas zostanie przeciwnikiem „Nowych mutantów”

Natalia Hluzow
03.04.2018 15:20
Antonio Banderas zostanie przeciwnikiem „Nowych mutantów” Fot. kadr z wideo; materiały prasowe

Opóźniony o ponad rok film o nowych mutantach z uniwersum X-Men otrzymał nowego złoczyńcę. Wieść niesie, że wcieli się w niego sam Antonio Banderas.

Film o kolejnym pokoleniu mutantów zapowiadano już w 2015 roku. „The New Mutants” miał być pierwszym filmowym horrorem o superbohaterach, co potwierdził pierwszy zwiastun filmu zaprezentowany w październiku 2017 roku.

Kiedy do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni, okazało się, że nie zobaczymy go jednak 13 kwietnia 2018, lecz niecały rok później, w lutym 2019. Przyczyną przesunięcia daty premiery miała być chęć nadania filmowi jeszcze straszniejszego charakteru. Niedawno dowiedzieliśmy się, że lutowa data również jest nieaktualna i że „Nowi Mutanci” trafią na ekrany dopiero w sierpniu 2019. Ponadto, okazuje się, że w serii pojawi się też nowy czarny charakter.

Antonio Banderas złoczyńcą w „The New Mutants”

Portal The Tracking Board informował jakiś czas temu, że w scenie po napisach końcowych ma pojawić się Jon Hamm jako Mister Sinister. Po pierwszych pokazach testowych okazało się jednak, że bohater nie wywołuje zamierzonego efektu i postanowiono zastąpić go innym złoczyńcą. Póki co nie wiadomo jeszcze, którego z czarnych charakterów Marvela zobaczymy na ekranie, jednak zagraniczne źródła podają zgodnie, że wcieli się w niego Antonio Banderas.

Rola hiszpańskiego gwiazdora w „The New Mutants” ma być niezbyt duża i stanowić jedynie zapowiedź spotkania ze złoczyńcą w 2. odsłonie serii. Przypomnijmy, że reżyser filmu, Josh Boone, od początku zapowiadał, że planuje stworzyć trylogię powiązaną z główną serią filmów o mutantach. Fakt, że do scenki zapowiadającej 2. część zaangażowano Banderasa, pozwala sądzić, że plany te się nie zmieniły i mimo opóźnień wciąż mamy szanse zobaczyć 3 filmy o nowych mutantach.

„The New Mutants” – co opóźniło premierę?

Jak wynika z raportu przygotowanego przez The Tracking Board, duży wpływ na opóźnienie „The New Mutants” miała premiera filmu „To”.

Scenariusz Josha Boone’a i Knate’a Lee był napisany z myślą o stworzeniu horroru, jednak wytwórnia Fox z obawy, że film nie załapie się przez to do kategorii PG-13, coraz bardziej ugrzeczniała produkcję. I właśnie wtedy, gdy film dla młodzieży z elementami grozy był już niemal gotowy, na ekrany wkroczyła pierwsza część ekranizacji powieści „To” i udowodniła, że pełnoprawny horror może stać się blockbusterem.

Szybko zmontowano więc zwiastun tak, by zapowiadał naprawdę straszny film. A kiedy okazało się, że taka zapowiedź „Nowych mutantów” bardzo spodobała się fanom, zdecydowano się nie tylko przemontować film, lecz nakręcić go niemal od nowa – tak jak Boone planował zrobić to od samego początku.

Ostatecznie premiera „The New Mutants” została zapowiedziana na 2 sierpnia 2019 roku. Wcześniej zobaczymy, również opóźnioną, czwartą część głównej serii X-Men pt. „Dark Phoenix”, której nowa data premiery to 14 lutego 2019. 18 maja 2018 zadebiutuje natomiast sequel uwielbianego „Deadpoola”. Ku zaskoczeniu fanów, również z polskim dubbingiem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.