Nie będzie „Obcego 5”

Kamil Dachnij
02.05.2017 10:58
Nie będzie „Obcego 5” Fot. Kadr z video

Neill Blomkamp, znany z „Dystryktu 9” i „Elizjum”, od jakiegoś czasu pracował nad filmem „Obcy 5” z Sigourney Weaver. Jednak według słów Ridleya. Scotta filmu nigdy nie zobaczymy 

Fani „Obcego” nie mogą ostatnimi czasy narzekać. Najnowszy film w reżyserii Ridleya Scotta „Obcy: Przymierze” już 12 maja 2017 roku zawita w naszych kinach i rozpatrując wszystkie dotychczasowe zapowiedzi wygląda na to, że nie rozczaruje. Po niedawnym Dniu Obcego obfitującym w masę ciekawych rzeczy, przychodzi jednak mniej pozytywna wiadomość. Pisaliśmy już wcześniej, że w planach jest 5. część „Obcego” z powracającą do roli Ellen Ripley Sigourney Weaver.

Reżyser Neill Blomkamp, znany z filmów jak „Dystrykt 9” czy „Chappie”, miał zająć się nową częścią „Obcego”, będącą bezpośrednią kontynuacją „Obcy – decydujące starcie” Jamesa Camerona z 1986 roku. „Obcy 3” i „Obcy: Przebudzenie” miały być wykreślone z uniwersum. Blomkamp miał już szkic scenariusza i Fox dawało zielone światło. Jednak wszystko rozpadło się, gdy Ridley Scott zaczął pracować nad „Obcym: Przymierze”. Choć film nie został oficjalnie odwołany, to jednak nie poczyniono żadnych kroków do przodu z jego produkcją.

W wywiadzie udzielonym francuskiemu AlloCine, Ridley Scott rozwiał wszelkie wątpliwości:

Nigdy nie było scenariusza. To był pomysł rozpisany na jakieś 10 stron. Miałem brać w tym udział jako producent, ale prace nie rozpoczęły się, bo Fox zdecydował, że nie chcą tego zrobić. W tamtym czasie byłem po „Prometeuszu” i zaczynałem prace nad filmem „Obcy: Przymierze”.

Sam Blomkamp już w styczniu 2017 roku jednemu z użytkowników Twittera odpowiadał, że szanse na film są niewielkie:

Oczywiście Fox może zmienić jeszcze zdanie. Jeśli Scott upora się ze swoimi prequelami, to wówczas może pojawić się szansa na rozwinięcie nowej chronologii. Póki co „Obcy 5” jest bez przyszłości.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.