23.05.2019 12:33

Nie będzie kolejnej części przygód Hana Solo. Lucasfilm rezygnuje ze spin-offów "Star Wars"

Szefowa Lucasfilm zasugerowała, że seria "Gwiezdne Wojny" będzie skupiać się na nowych trylogiach. Oznacza to, że raczej nie powstaną kolejne spin-offy "Star Wars".

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Jeśli liczyliście na osobny film poświęcony postaci Boby Fetta, Obi-Wana, Yody, albo na kontynuację produkcji pod malowniczym tytułem "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie", to się rozczarujecie. Z ostatniej rozmowy z szefową Lucasfilm Kathleen Kennedy wynika, że studio odejdzie od rozgałęziania świata "Gwiezdnych Wojen" za pomocą spin-offów. Twórcy skupią się na kolejnych trylogiach,  które będą rozgrywać się w różnych epokach kosmicznego uniwersum.

"Gwiezdne Wojny" - koniec ze spin-offami "Star Wars"

W Vanity Fair pojawił się obszerny materiał poświęcony nadchodzącemu IX epizodowi kosmicznej sagi. Zaprezentowano nowe zdjęcia i szczegóły filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie". To jednak nie wszystko, czego fani serii mogli się dowiedzieć o jej przyszłości. Kennedy została poproszona o komentarz, dotyczący plotek o powstających filmach poświęconych ważnym postaciom ze "Star Wars". Co powiedziała szefowa Lucasfilm?

"

Myślę, że oczekiwania są większe niż te Disneya. Chociaż z drugiej strony myślę, że Disney bardzo szanuje, czym są "Gwiezdne Wojny" i od samego początku rozmawialiśmy o kruchości tej formy opowiadania. Tylko dlatego, że coś jest bardzo ważne dla fanów, nie oznacza, że studio ma się przeistoczyć w pewnego rodzaju fabrykę. Nie koniecznie musisz zrobić to, co robi Marvel, który bierze konkretną postać i wokół nich buduję całą nową serię. "Gwiezdne Wojny" muszą ewaluować w inną stronę. "

Podejście Kennedy wynika nie tylko z szacunku do mitu "Star Wars", ale również z powodów czysto ekonomicznych. Film "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" był finansowym niewypałem i chyba najgorzej ocenianą produkcją osadzoną w kosmicznym uniwersum w historii. Pierwszy spin-off pod tytułem "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" został lepiej odebrany, ale cieszył się dość nikłym zainteresowaniem widzów w porównaniu z poszczególnymi filmami z dotychczasowych trylogii. Strategia Lucafilm nie będzie się więc skupiać na tworzeniu kinowego świata, jak zrobili to przedstawiciele Marvel Studios, ale pójdzie w zupełnie innym kierunku. Nie zapominajmy też, że na opowiedzenie historii o konkretnych bohaterach "Gwiezdnych Wojen" niebawem pojawi się miejsce na powstającej platformie streamingowej Disney+.

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Wyciekł 7-minutowy fragment serialu "The Mandalorian", osadzonym w świecie "Gwiezdnych wojen"

"Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie" - kiedy premiera filmu?

Na razie plany dotyczące "Star Wars" to dwie nowe trylogie, niezwiązane z historią Skywalkerów. Nad jedną z nich pracuje Rian Johnson. Drugą powierzono scenarzystom "Gry o tron". Zanim jednak filmy trafią do kin minie trochę czasu. Dlatego fani sagi czekają obecnie na IX epizod zatytułowany "Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie", którego premiera odbędzie się 19 grudnia 2019 roku.

Zobacz też: Nowy polski tytuł IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Czy poprawki naniesiono po uwagach fanów?

Tagi: News Han Solo Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX Han Solo: Gwiezdne wojny – historie