Nie będzie serialu „Ghost Rider” na Hulu. Powodem „różnice twórcze”
26.09.2019 14:34
Nie będzie serialu „Ghost Rider” na Hulu. Powodem „różnice twórcze” Fot. materiały prasowe ABC

Seriale z postaciami Marvela kręcone przez Hulu będą mieć specjalny status, gdyż będą zaliczane do MCU. „Ghost Rider” miał być jednym z nich, Hulu postanowiło jednak wycofać się z produkcji, gdyż nie było w stanie dogadać się z zespołem w kwestii pokazywanych historii.

4. faza MCU wprowadziła do kinowego świata bohaterów komiksów bardzo znaczącą zmianę – integralną częścią Marvel Cinematic Universe staną się po raz pierwszy seriale.

Wcześniej najbliżej bohaterów znanych z filmów były postaci w „Agentach T.A.R.C.Z.Y”, w którym pojawiali się nawet aktorzy z kinowych hitów, z Samuelem L. Jacksonem w roli Nicka Fury na czele.

Przeczytaj także

Ciekawie wyglądała także sytuacja z Ghost Riderem, który zadebiutował właśnie w „Agentach T.A.R.C.Z.Y”. Gdy pozostające w bardzo bliskich stosunkach z Disneyem Hulu ogłosiło plany nakręcenia serialu o tym bohaterze, wyszło na jaw, że w postać demonicznego mściciela ma wcielić się Gabriel Luna. Ten sam aktor grał Ghost Ridera w produkcji ABC.

Fakt ten wzniecił gorące dyskusje dotyczące powiązań poszczególnych seriali z MCU. Wszystkie argumenty zostały jednak przelane na darmo, jako że ostatecznie Hulu zdecydowało się rezygnować z nakręcenia serialu.

Nie będzie „Ghost Ridera” na Hulu. Powodem „różnice twórcze” 

„Ghost Rider” miał powstawać z oficjalnym błogosławieństwem Marvela. Według plotek to właśnie bliskie więzy z MCU doprowadziły do „impasu kreatywnego”. Seriale Hulu nie miały co prawda rozwijać historii pokazywanych w filmach, miały jednak się do nich odnosić, wyraźnie dając do zrozumienia, że rozgrywają się w tym samym świecie.

Według spekulacji, to właśnie plany Marvela dotyczące przyszłości Ghost Ridera w MCU doprowadziły do zarzucenia przez Hulu projektu. „Dobrze poinformowane źródła” donoszą, że Kevin Feige miał wpaść na pomysł, jak wprowadzić antybohatera do głównych wątków kinowego uniwersum.

Plotki wskazują, że po anulowaniu projektu przez Hulu serial „Ghost Rider” może pojawić się na platformie Disney+, tym razem w wersji całkowicie kontrolowanej przez Marvela.

Zobacz także: Marvel Studios planuje wprowadzić do kinowego uniwersum Ghost Ridera, jakiego jeszcze nie widzieliśmy 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.