Nie możesz wejść na Spotify i Tindera? Spokojnie, to tylko globalna awaria w systemie iOS

10.07.2020 14:19
Nie możesz wejść na Spotify i Tindera? Spokojnie, to tylko globalna awaria w systemie iOS Fot. . AA/ABACA/Abaca/East News

Wiele aplikacji mobilnych na iPhone’y, jak Spotify, Tinder, czy Tik Tok mają awarię, która dotknęła milionów użytkowników na całym świecie. Co jest przyczyną?

Od 13.30 trwa kolejna awaria telefonów z systemem iOS. Użytkownicy urządzeń mobilnych Apple mają problem z wejściem do najpopularniejszych aplikacji mobilnych, na czele ze Spotify, Tinderem, TikTokiem i Pinterestem.

Przeczytaj także

Awaria Spotify i Tindera – co jest przyczyną?

Pierwsze raporty mówią, że winę za ten stan rzeczy ponosi ponoć Facebook.

Jak podaje portal The Verge, który jako jeden z pierwszych poinformował o awarii, problem może być spowodowany przez system Facebook SDK, który wykorzystywany jest przez wiele aplikacji do zarządzania loginami użytkowników. Okazuje się, że użytkownicy nie muszą logować się do tych aplikacji przez konto na Facebooku, aby problem wystąpił w ich aplikacjach. 

Przeczytaj także

W wielu wypadkach, gdy mamy zapisane dane na urządzeniu, pomocne jest włączenie trybu samolotowego i wtedy problem nie występuje.  Wygląda na to, że awaria dotknęła jedynie użytkowników iOS, a podobne raporty nie pojawiają się od użytkowników z systemem Android. 

The Verge podkreśla też, że Facebook wystosował specjalny komunikat na swojej platformie deweloperskiej.

"Jesteśmy świadomi problemów z iOS SDK, które mogą prowadzić do błędów w niektórych aplikacjach". 

Podobny problem wystąpił w maju tego roku. Wtedy udało się go zażegnać w przeciągu kilku godzin.

Czytaj także: Taco Hemingway ostro o Polsce w najnowszym singlu. "Przestałem wierzyć w Polskę dawno".

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.