07.01.2019 17:47

"Nie otwieraj oczu 2"? Reżyserka wypowiedziała się o sequelu

Susanne Bier wypowiedziała się na temat filmu "Nie otwieraj oczu", który trafił 21 grudnia 2018 roku na Netfliksa. Czy popularna produkcja może się doczekać sequela?

Bird Box/ Nie otwieraj oczu
foto: materiały prasowe

Produkcja "Nie otwieraj oczu" przyciągnęła już ponad 45 milionów widzów na całym świecie i z miejsca stała się najpopularniejszym oryginalnym filmem Netfliksa. Projekt cieszył się na tyle dużą popularnością, że doczekał się nawet własnego "wyzwania", zwanego "Bird Box Chellenge". Polega on na tym, że trzeba wykonać poprawnie jak najwięcej czynności mając zawiązane oczy (tak jak w filmie robi to postać Sandry Bullock). Na mediach społecznościowych zobaczymy tysiące wideo przedstawiających próby zwykłych śmiertelników. 

Projekt spotkał się jednak z mieszanymi ocenami ze strony widzów i krytyków, dlatego tak ogromna popularność filmu "Nie otwieraj oczu" jest dla wielu osób zaskoczeniem. Nie mniej, tyle wyświetleń w ciągu zaledwie tygodnia od premiery musi oznaczać, że twórcy coś zrobili dobrze, a Netflix prawdopodobnie już teraz zaciera ręce i czeka na kontynuację thrillera z Sandrą Bullock. 

Nie otwieraj oczu - będzie kontynuacja?

Na temat potencjalnego sequela wypowiedziała się sama reżyser filmu, Susanne Bier. W wywiadzie z People Magazine artystka nie wykluczyła takiej możliwości, ale na razie poprosiła fanów "Nie otwieraj oczu", aby wzięli na wstrzymanie i pozwolili twórcom nacieszyć się ogromnym sukcesem produkcji z Sandrą Bullock:

"

To naprawdę bardzo przyjemne - czytam sporo tych komentarzy ludzi proszących o sequel i w głowie mam słowa: "Hej, naprawdę dopiero co skończyliśmy!". Więc na razie cieszymy się z naszego sukcesu.  "

Nie otwieraj oczu - gdzie obejrzeć?

Na Netfliksa 21 grudnia 2018 roku trafił oryginalny film "Nie otwieraj oczu", w którym główną rolę gra Sandra Bullock, a towarzyszą jej m.in. John Malkovich, Trevante Rhodes, Sarah Paulson, czy Machine Gun Kelly. Fabuła "Nie otwieraj oczu" opowiada o świecie, w którym tajemnicza siła dziesiątkuje ludzkość. W nim nic nie jest pewne - oprócz tego, że każdy, kto zobaczy monstrum, zginie. Malorie (Bullock), walcząc o przetrwanie dla siebie i dwójki swoich dzieci, rzuca wyzwanie temu, co nieznane, pragnąc odnaleźć miłość i nadzieję.

Kamil Kacperski
Tagi: News Netflix Nie otwieraj oczu