"Nie otwieraj oczu" ogromnym sukcesem Netfliksa. Ile osób obejrzało film?

Kamil Kacperski
02.01.2019 17:20
"Nie otwieraj oczu" ogromnym sukcesem Netfliksa. Ile osób obejrzało film? Fot. materiały prasowe

Netflix pochwalił się wynikiem oglądalności swojego najnowszego oryginalnego filmu, "Nie otwieraj oczu" (org. "Bird Box"). Produkcję zobaczyło 45 milionów osób.

Mimo przeciętnych ocen, "Nie otwieraj oczu" cieszy się ogromną popularnością w serwisie Netflix. Firma udostępniła statystyki dotyczące oglądalności produkcji, z których wynika, że film obejrzano na ponad 45 milionach kont. Można zatem założyć, że jeżeli 1 konto = 1 osoba, to "Nie otwieraj oczu" zobaczyło w tydzień od premiery 45 milionów osób. Może to być jednak nieco zaniżona liczba, ponieważ wiele osób ogląda Netfliksa ze znajomymi lub bliskimi. 

Wynik robi jeszcze większe wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż jeszcze w październiku liczba użytkowników Netfliksa wyniosła 137 milionów. Nawet jeżeli ta liczba zwiększyła się do 140 milionów, to wynik "Nie otwieraj oczu" imponuje. Produkcja może się również pochwalić tym, że większość użytkowników oglądało przynajmniej 70% całego projektu, co jest dość imponującym wynikiem. A oto zwiastun rekordowego filmu:

Nie otwieraj oczu z rekordowym wynikiem na Netfliksie

Na Netfliksa 21 grudnia 2018 roku trafił oryginalny film "Nie otwieraj oczu", w którym główną rolę gra Sandra Bullock, a towarzyszą jej m.in. John Malkovich, Trevante Rhodes, Sarah Paulson, czy Machine Gun Kelly. W "Nie otwieraj oczu" tajemnicza siła dziesiątkuje ludzkość. W tym świecie nic nie jest pewne oprócz tego, że każdy, kto to zobaczy, zginie. Malorie, walcząc o przetrwanie dla siebie i dwójki swoich dzieci, rzuca wyzwanie temu, co nieznane, pragnąc odnaleźć miłość i nadzieję.

Po latach życia w ukryciu postanawia przenieść się do miejsca, w którym ona i jej bliscy będą bezpieczni. Jednak aby wydostać się z sideł mrocznej siły, uciekinierzy muszą przetrwać dwudniową wyprawę po niebezpiecznej rzece - w dodatku z zasłoniętymi oczami. Premiera filmu odbyła się 21 grudnia 2018 roku. W planach może być sequel produkcji. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.