Nie tylko młot Thora. Chris Hemsworth potwierdza, co jeszcze nie powróci w „Avengers: Infinity War”

Sergiusz Kurczuk
06.11.2017 13:18
Nie tylko młot Thora. Chris Hemsworth potwierdza, co jeszcze nie powróci w „Avengers: Infinity War” Fot. materiał promocyjny

W filmie „Thor: Raganrok” główny bohater przeszedł dużą przemianę. Wcielający się w niego Chris Hemsworth wyznał, jak bóg piorunów będzie wyglądał w filmie „Avengers: Infinity War”. UWAGA! Tekst zawiera spoilery, czytasz na własną odpowiedzialność! 

Ostrzegamy przed SPOILERAMI zawartymi w poniższym tekście! Czytasz na własną odpowiedzialność.

Każdy, kto widział 3. część filmowych przygód Thora, wie, że Taika Waititi wprowadził do serii nie tylko dużo humoru, ale również podjął decyzje, które będą rzutować na całe kinowe uniwersum Marvela. Wielu fanów zapewne zastanawia się, czy konsekwencje wydarzeń z „Thora: Raganrok” będą trwałe. Jeśli tak, to Thor już nigdy nie będzie przypominał postaci z pierwszych dwóch części i serii „Avengers”. Nie chodzi jedynie o nową fryzurę i zniszczony młot Mjolnir. Pod koniec filmu, podczas finałowej potyczki z Helą, bóg piorunów traci oko. W ostatnich minutach widzimy, że Thor nosi na prawym oczodole podobną przepaskę, jak jego zmarły ojciec Odyn. 

Ta scena jest nie tylko niezwykle symboliczna, ale odnosi się również do komiksowej serii. W alternatywnej rzeczywistości istnieje wersja Thora, która nie posiada oka i jest władcą Asgardu, podobnie jak filmowy odpowiednik. Poza tym w kanonicznym świecie jakiś czas temu Thor stracił lewe ramię. Okazuje się, że w nadchodzącym filmie „Avengers: Infinity War” oko Thora nie odrośnie w cudowny sposób. Postać nadal będzie nosiła przepaskę. Potwierdził to sam odtwórca herosa, Chris Hemsworth w rozmowie z Entertainment Weekly.

Tak, przenosimy go [Thora] z przepaską na oku, którą widzieliście w tym filmie. 

Jeśli zastanawialiście się, czemu jeszcze nie otrzymaliśmy zwiastuna do „Infinity War”, to już wiecie - żeby nie zdradzać zakończenia „Ragnarok”. Z tego samego powodu na plakacie do 3. części „Avengers” Thor ukazany jest profilem. Poza tym nowy wizerunek bohatera wpisuje się w zamysł Waititi.

Ten rodzaj rozwoju postaci pojawił się w procesie pisania scenariusza. Zamysłem było obedrzeć bohatera z chwały, zabierając mu młot i tym podobne, by wytworzyć rodzaj zniszczonej wersji tej postaci. Pod koniec staje się w pewnym sensie uchodźcą.

Chociaż niedawno pisaliśmy, że w „Infinity War” Thor odzyska swoje bujne loki (niezamierzona gra słów), to wszystko wskazuje na to, że jedynie na rzecz scen retrospekcji albo, jak woli wielu fanów, wydarzeń rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.