Nie żyje Elizabeth Sellars. Aktorka grająca u boku Marlona Brando i Humphreya Bogarta miała 98 lat

03.01.2020 09:08
Nie żyje Elizabeth Sellars. Aktorka grająca u boku Marlona Brando i Humphreya Bogarta miała 98 lat Fot. kadr z filmu Bosonoga Contessa

30 grudnia 2019 roku zmarła aktorka Nie żyje Elizabeth Sellars. Występowała u boku największych gwiazd kina XX wieku. Miała 98 lat.

Smutna wiadomość dla miłośników starego kina. Tuż przed Sylwestrem 2019 roku zmarła 98-letnia szkocka aktorka Elizabeth Sellars. O śmierci kobiety poinformowała rodzina.

Nie żyje Elizabeth Sellars

Jak podaje Deadline, Sellars odeszła 30 grudnia 2019 roku w swoim domu we Francji. Aktorka grała wraz z wielkimi gwiazdami Hollywood, takimi jak Marlon Brando, Humphrey Bogart czy Peter O’Toole, u boku Laurence'a Oliviera w telewizji, a także z Aleca Guinnessa na deskach teatru. Skończyła Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Jej debiut aktorski przypadł na rok 1946 w "Braciach Karamazow" z odtwórcą Obi-Wana Kenobiego w obsadzie. 

Trzy lata później rozpoczęła przygodę z kinem brytyjskim filmem "Floodtide". Pierwsza rola w hollywoodzkiej produkcji miała miejsce w 1954 roku. Mowa o "Bosonogiej Contessie", w której Sellars wystąpiła wraz z Humphreyem Bogartem i Avą Gardner. W tym samym roku zagrała z Marlonem Brando w filmie "Desirée".

Wśród innych wartych uwagi tytułów znalazły się takie filmy, jak "Prince of Players" z Richardem Burtonem, "The Shiralee" z Peterem Finchem, "Dzień, w którym obrabowano Bank Anglii" z Peterem O'Toolem, czy "55 dni w Pekinie". Co ciekawe zdarzyło się jej zagrać również w horrorze. W 1967 roku wystąpiła w filmie "Całun mumii".

Przeczytaj także

Przez prawie 50 lat była żoną Franka Henleya. Mężczyzna zmarł w 2009 roku.

Zobacz też: James Dean zostanie ożywiony. Wystąpi w filmie 64 lata po śmierci

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.