Nie żyje Margot Kidder, aktorka znana z roli Lois Lane. Miała 69 lat

Kamil Kacperski
15.05.2018 09:51
Nie żyje Margot Kidder, aktorka znana z roli Lois Lane. Miała 69 lat Fot. kadr z filmu

Kidder zapisała się w pamięci milionów osób występując w filmach o Supermanie z przełomu lat 70. i 80. Aktorka zmarła we własnym domu, ale nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn śmierci.

Jak donosi portal TMZ, w poniedziałek 14 maja 2018 roku aktorkę znaleziono martwą w jej posiadłości w Montanie. Margot Kidder miała 69 lat. Kobieta była najlepiej znana z występów w filmach o Supermanie, w których wcielała się w dziennikarkę Lois Lane, która potem została dziewczyną człowieka ze stali. Na razie nie znamy przyczyny śmierci aktorki. 

Oprócz roli w kolejnych częściach „Supermana”, Kidder wystąpiła również w horrorze „The Amietyvielle Horror”, a także wraz z jej ekranowym partnerem Christopherem Reevesem zagrali w serialowych przygodach młodego Clarka Kenta, czyli „Smallville”. Wystąpiła również w przedstawieniu na Broadwayu, zatytułowanym „The Vagina Monologues”.

Margot Kidder miała 69 lat

Aktorka została uhonorowana w 2015 roku nagrodą Emmy za występ w programie dla dzieci w produkcji „R.L. Stine’s The Haunting Hour”. Aktorka cierpiała na chorobę dwubiegunową i postanowiła pomagać osobom walczącym z problemami psychicznymi.

Kondolencje rodzinie Kidder złożyli artyści związani z DC, a także aktorzy, wśród których znalazł się między innymi Mark Hamill:

Margot Kidder urodziła się 17 października 1948 roku w Yellowknife w Kanadzie. W 2005 roku otrzymała amerykańskie obywatelstwo.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.