15.05.2018 09:51

Nie żyje Margot Kidder, aktorka znana z roli Lois Lane. Miała 69 lat

Kidder zapisała się w pamięci milionów osób występując w filmach o Supermanie z przełomu lat 70. i 80. Aktorka zmarła we własnym domu, ale nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn śmierci.

Margot Robbie
foto: kadr z filmu

Jak donosi portal TMZ, w poniedziałek 14 maja 2018 roku aktorkę znaleziono martwą w jej posiadłości w Montanie. Margot Kidder miała 69 lat. Kobieta była najlepiej znana z występów w filmach o Supermanie, w których wcielała się w dziennikarkę Lois Lane, która potem została dziewczyną człowieka ze stali. Na razie nie znamy przyczyny śmierci aktorki. 

Oprócz roli w kolejnych częściach „Supermana”, Kidder wystąpiła również w horrorze „The Amietyvielle Horror”, a także wraz z jej ekranowym partnerem Christopherem Reevesem zagrali w serialowych przygodach młodego Clarka Kenta, czyli „Smallville”. Wystąpiła również w przedstawieniu na Broadwayu, zatytułowanym „The Vagina Monologues”.

Margot Kidder miała 69 lat

Aktorka została uhonorowana w 2015 roku nagrodą Emmy za występ w programie dla dzieci w produkcji „R.L. Stine’s The Haunting Hour”. Aktorka cierpiała na chorobę dwubiegunową i postanowiła pomagać osobom walczącym z problemami psychicznymi.

Kondolencje rodzinie Kidder złożyli artyści związani z DC, a także aktorzy, wśród których znalazł się między innymi Mark Hamill:

Margot Kidder urodziła się 17 października 1948 roku w Yellowknife w Kanadzie. W 2005 roku otrzymała amerykańskie obywatelstwo.

Kamil Kacperski
Tagi: News Superman