Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazda "Grease" i autorka "Physical" miała 73 lata

09.08.2022 09:47
Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazda "Grease" i autorka "Physical" miała 73 lata Fot. Paramount/Courtesy Everett Collection/East News

Tragiczne wieści z USA - wieku 73 lat zmarła Olivia Newton-John, zapamiętana najbardziej z roli w musicalu "Grease" oraz jej późniejszej kariery muzycznej.

Nie żyje Olivia Newton-John

Olivia Newton-John nie żyje. Twórczyni hitów "Physical", czy "I Honestly Love You", a także gwiazda musicali "Grease" i "Xanadu" zmarła 8 sierpnia 2022 roku na swoim ranczo w południowej Kalifornii. O śmierci aktorki poinformowała jej rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aktorka miała 73 lata.

Polecamy

Na razie nie poznaliśmy oficjalnej przyczyny śmierci, ale Newton-John niestety od dawna chorowała. W 1992 roku zdiagnozowano u niej raka piersi, który był w remisji aż do 2013 roku. Przez kolejnych kilka lat dochodziło do przerzutów nowotworu.

Jak czytamy w oświadczeniu rodziny Olivii Newton-John:

Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie. Olivia Newton-John od ponad 30 lat jest symbolem zwycięstw i nadziei dzięki swojej walce z rakiem piersi.

Polecamy

Na przestrzeni swojej kilkudziesięcioletniej kariery, Olivia Newton-John wydała dwadzieścia sześć studyjnych albumów muzycznych, sprzedając łącznie ok. 100 mln egzemplarzy swoich płyt na całym świecie. Była czterokrotną laureatką nagrody Grammy i wystąpiła też w kilkudziesięciu filmach, serialach i programach telewizyjnych.

W 1979 r. Olivia Newton-John została Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego. W 2019 r. króla Elżbieta II przyznała aktorce tytuł Damy Komandora Orderu. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.