Nie żyje Sean Connery. Legendarny aktor miał 90 lat
31.10.2020 13:46
Nie żyje Sean Connery. Legendarny aktor miał 90 lat Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

W wieku 90 lat zmarł Sean Connery, laureat Oscara i legendarny szkocki aktor. Connery chorował na Alzheimera, ale przyczyna jego śmierci jest na razie nieznana.

Jak podaje portal BBC, w wieku 90 lat zmarł Sean Connery. Informację dla brytyjskiej telewizji potwierdziła rodzina aktora. Szczegóły jego śmierci są nieznane.

Nie żyje Sean Connery

Aktor stał się światową ikoną w latach 60., gdy zaczął pojawiać się na dużym ekranie jako James Bond. W tracie swojej długiej kariery, Connery zagrał łącznie w 140 filmach. Ma na koncie Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Nietykalni" Briana De Palmy, w którym zagrał Jima Malone'a. 

Przeczytaj także

W sercach widzów najlepiej zapamiętane będą jego role w "Imieniu róży", "Indianie Jones i ostatniej krucjacie", czy "Polowaniu na Czerwony Październik", ale także w filmach o Jamesie Bondzie. Można bez cienia wątpliwości powiedzieć, że gdyby nie jego genialne występy w roli Agenta 007, seria nigdy nie osiągnęłaby tak ogromnego sukcesu. 

Przeczytaj także

Na przestrzeni swojej długoletniej kariery aktorskiej, Sean Connery otrzymał znalazły się również dwie nagrody Bafta i trzy Złote Globy. 5 lipca 2000 roku, aktor otrzymał tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II. 

W 2006 roku oficjalnie potwierdził, że kończy z aktorstwem i przechodzi na emeryturę, chociaż w 2012 roku udzielił głosu głównej postaci w filmie "Sir Billi". 

Przeczytaj także

Wiadomość o śmierci aktora wstrząsnęła światem. Na mediach społecznościowych pojawiło się wiele wiadomości z kondolencjami dla rodziny Seana Connery'ego. Hołd aktorowi złożyli m.in. twórcy filmów o Jamesie Bondzie, którzy udostępnili oficjalne oświadczenie na Twitterze:

Jesteśmy zdewastowani po usłyszeniu wiadomości o śmierci sir Seana Connery'ego. Na zawsze będzie zapamiętany jako pierwszy James Bond, którego niezwykła historia w świecie kina zaczęła się, gdy wymówił te niezapomniane słowa: "Nazywam się Bond. James Bond". Zrewolucjonizował świat, grając tego seksowanego i charyzmatycznego agenta w sposób inteligentny i poważny. Jest odpowiedzialny za sukces naszej serii filmów i na zawsze będziemy mu za to wdzięczni.

Sean Connery zmarł 31 października 2020 roku. Aktor od wielu lat chorował na Alzheimera. Na razie nie znamy przyczyny jego śmierci. Legendarny artysta miał 90 lat. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.