Nie żyje Maciej Zabielski. Aktor znany ze "Złota dezerterów" i "Świata według Kiepskich" miał 64 lata

07.12.2021 11:01
Nie żyje Maciej Zabielski Fot. shutterstock.com; zdkęcie poglądowe

6 grudnia 2021 zmarł Maciej Zabielski, którego szersza publika kojarzy chociażby z serialu "Świat według Kiepskich".

W wieku 64 lat zmarł Maciej Zabielski. Aktor odszedł 6 grudnia 2021, a o jego śmierci poinformował Teatr Nowy w Poznaniu. Zabielski zagrał w takich produkcjach, jak "Złoto dezerterów", "Hiszpanka" czy serial "Świat według Kiepskich".

Nie żyje Maciej Zabielski. Aktor znany z "Hiszpanki" i "Złota dezerterów" miał 64 lata

Aktor Maciej Zabielski był od 40 lat związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Na profilu placówki na Facebooku możemy przeczytać :

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego.

Maciej Zabielski debiutował na deskach teatru w 1983 roku w spektaklu "Koniec Europy". W ostatnich latach widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w "Dziadach" w reżyserii Radosława Rychcika.

Widzowie kojarzą Zabielskiego z ról w filmach "Hiszpanka", "Chaos" czy "Złoto dezerterów". Aktor gościnnie pojawiał się również w serialu "Świat według Kiepskich".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.